Novinky

 • Happy birthday, Pearl

  Happy birthday, Pearl

  Všestranný umelec, grafik, hudobník, jeden z tých, ktorí stáli pri vzniku The Cure, niekdajší ich člen a hlavne najlepší gitarista, akého kapela kedy mala – Pearl Thompson – má 60! Čas je neúprosný. viac »
 • The Cure víťazmi BBC Goth World Cup

  The Cure víťazmi BBC Goth World Cup

  Moderátor rádia BBC6 Music, Steve Lamacq, vyhlásil na konci októbra, vo svojej relácii, súťaž o najlepšiu gothickú skladbu všetkých čias – Goth World Cup. Do finále sa prebojovali The Cure so skladbou „The Hanging Garden“ a The Cult s ich … viac »
 • Nick zo Slowdive ako Simon Gallup

  Nick zo Slowdive ako Simon Gallup

  Američania sú do sviatku Halloween zblázení až tak, že sa tým nechala nakaziť už aj Európa. A kapely, ktoré v tom období v Spojených štátoch koncertujú, veľmi radi tejto zábave podľahnú. Platí to aj pre legendárnych Slowdive z UK. viac »
 • Lol Tolhurst pre The Hustle podcast

  Lol Tolhurst pre The Hustle podcast

  V posledný októbrový deň zverejnili stránky The Hustle podcast so záznamom telefonického rozhovoru s Lolom Tolhurstom, ktorý samozrejme súvisel s Lolovom biografiou, „Cured: The Tale of Two Imaginary Boys“. A nejde o náhodu, v deň amerického sviatku Halloween sa totiž na … viac »
 • TheCure.SK v novom šate

  TheCure.SK v novom šate

  Vitajte na nových stránkach TheCure.sk. Trvalo to roky, než som sa k zmene dizajnu dokopal, ale nakoniec sa to podarilo a dokonca rýchlejšie, než som sám čakal. Dúfam, že sa dizajn bude páčiť, rýchlo si naň zvyknete a na starý … viac »
 • Frankie Rose – At Night

  Frankie Rose – At Night

  O absolútne vydarenej cover verzii „A Forest“, v podaní americkej speváčky Frankie Rose, som Vás už informoval. Práve dnes vychádza jej interpretácia legednárneho albumu „Seventeen Seconds“ a pri tejto príležitosti uvoľnila cover skladby „At Night“. viac »
 • Viac sa to nestane …

  Viac sa to nestane …

  Lol Tolhurst zverejnil na svojom twitteri odkaz na dokument, „So It Won´t Happen Again“, švédskej umelkyne Sandri Nelhans, v ktorom sa venuje týraniu a závislosti. Dokument je zaujímavý aj tým, že o jeho hudobnú stránku sa postaral práve Lol. Stojí … viac »
 • Sean Hughes (1965 – 2017)

  Sean Hughes (1965 – 2017)

  Médiá dnes oznámili smutnú správu o nečakanej smrti známeho írskeho stand-up komika, herca a autora, Seana Hughesa, ktorého si fanúšikovia The Cure pamätajú hlavne z roku 1993, kedy v jeho vtedajšej televíznej Sean´s Show vystúpil aj Robert, s vtedy „rozpadajúcou“ … viac »
 • Reeves koncertuje, Roger lieta

  Reeves koncertuje, Roger lieta

  Reeves Gabrels, so svojou kapelou Imaginary Friends, vydal aktuálne live album a počas októbra organizuje krátke turné po Spojených štátoch. Zato Roger O´Donnell sa po filmovom projekte, „England Is Mine“, vrhol na lietanie a nedávno dokončil kurz pilota helikoptéry.  viac »
 • Frankie Rose – A Forest

  Frankie Rose – A Forest

  Americká speváčka Frankie Rose, niekdajšia členka Vivian Girls a Dum Dum Girls, nahrala vlastnú intepretáciu albumu The Cure, „Seventeen Seconds“. Tento vyjde iba na vinyle, v limitovanom počte 1000 kusov, na značke Sounds Delicious. K dispozícii je ukážka v podobe … viac »