Príbeh The Cure – 09/2016

Lol Tolhurst, legendárny ex-bubeník a klávesista The Cure, poskytol, v súvislosti s jeho knižným debutom „Cured“, množstvo rozhovorov pre média. Na svoje si prišiel aj portál Pledge Music.

Z The Cure si odišiel pred viac ako štvrťstoročím. Čím to je, že pre teba nastal ten správny čas rozpovedať ich príbeh?
Mal som pocit, že teraz mám medzi dôležitými udalosťami dostatok času, aby som sa riadne obzrel za minulosťou. Kedykoľvek predtým by to nefungovalo.

Pri návrate do ranných čias The Cure sa museli isto vynoriť aj nejaké riadne intenzívne spomienky. Bol ten aj proces písania akousi emotívnou jazdou?
To bez debaty! Bola to úplná katarzná skúsenosť. Som rád, že som sa na to dal.

S knihou si istotne prekopal celý tvoj osobný inventár spomienok na The Cure. Čo všetko si objavil, keď si sa v tom začal hrabať?
Všetko! Všetky tie suveníry The Cure, od zlatých platní po texty, vrátane promo vecí.

Kedy sa po prvýkrát objavil nápad napísať knihu?
V roku 2013. Rozprával som sa s Robertom a zrazu sa vynorila myšlienka skúsiť napísať knihu.

Pred pár rokmi si dostal šancu dostať sa opäť do kapely. Aké to bolo?
Začal sa tým ozdravovací proces medzi nami. Hranie s The Cure akoby okamžite oživilo tie staré časy. Pre mňa to bolo niečo úžasné.

Najväčší mýtus, či mylná predstava o The Cure, s ktorou si sa za celé tie roky stretol?
(smiech) Že sme boli smutní, naškrobení, deprimovaní gotici sediaci v tmavej izbe pri sviečkach! Všetko, čo sme robili, sme robili so všetkou vážnosťou, hlavne pokiaľ išlo o hudbu, ale samých seba sme nikdy vážne nebrali. Medzi nami, ako priateľmi, vládla určitá ľahkovážnosť a ľahkosť.

zdroj: pledgemusic.com