Glastonbury, 23.06.1990

V júni 1990 sa The Cure po druhýkrát v kariére postavili na hlavné pódium legendárneho britského festivalu Glastonbury. Tesne pred vstupom na pódium vyspovedal reportér Bop City magazínu bleskovo Roberta Smitha.


O chvíľu vstúpite na pódium, akým máš pocit z Glastonbury, CDN festivalu?
Robert:
No, nie je toho už dnes akosi priveľa? Hrali sme tu pred štyrmi rokmi, ale myslím, že festival stratil svoj politický význam, vzhľadom na to, čo sa deje vo svete. Ale, to ma až tak netrápi, radšej nemať bombu, ako ju mať, ale nie každý má dnes takú voľbu. Je to také „nobelovské“, ale nie také, čo je postavené na fimovom základe.

Ste opäť na turné?
Hráme iba koncerty.

Aký je rozdiel v hraní na festivaloch a na turné?
No, zajtra sa vraciame domov a ten sme opustili iba pred štyrmi dňami. Máme za sebou vystúpenie v Paríži, dnes odohráme toto vystúpenie a ide sa domov. Potom ďalšie štyri koncerty a týždeň voľna.

Aby ste si mohli pozrieť futbalové zápasy?
No, vlastne nie. Bohužiaľ majstrovstvá vrcholia práve vtedy, keď sme na cestách, ale tak, pozrieme si ich tam, kde práve budeme. Turné je iba o rannom vstávaní, presune na miesto ďalšieho koncertu a samotnom hraní. Festival je udalosť, kde ste na danom mieste po celý deň, stretávate ľudí a zabávate sa. Je to niečo úplne iné. Na pódium vstupujete s pocitom, že ste súčasťou niečoho významného.

zdroj: Bop City, 07/1990