Robert Smith vo vysielaní BBC Radio 6 Music

V utorok, 10.apríla, o 9:30 nášho času, odvysielalo britské rádio BBC 6  Music rozhovor s Robertom Smithom, ktorý sa samozrejme týkal prevažne festivalu Meltodown, ale! odzneli aj zaujímavé veci týkajúce sa blízke budúcnosti The Cure. A je sa na čo tešiť!

Kapela má na budúci mesiac rezervované štúdio pre nahrávanie demo snímkov a je možné, že novú skladbu už budeme počuť v júli, v Hyde Parku. Je možné, že Robert so „štyrmi najbližšími hudobnými priateľmi“ a niekoľkými hosťami vystúpi aj na záver Meltdown festu.

to najdôležitejšie z rozhovoru:

– Robert našiel nahrávku z úplne prvého koncertu kapely v klube The Rocket, v Crawley, 9.júla 1978
– The Cure majú zajednané štúdio, na budúci mesiac plánujú nahrávanie demosnímkov a je tu nádej, že novú skladbu zahrajú naživo už v lete.
– pre rok 2019 majú The Cure naplánovaných niekoľko koncertov po celom svete. Festivaly, ich vlastné koncerty, ako aj špeciálne výročné vystúpenia, súvisiace s albumom „Disintegration“ (30 rokov)
– viac noviniek ohľadne The Cure bude zverejnených už v tento piatok, 13.apríla! Pôjde pravdepodobne o ohlásenie koncertov kapely ku koncu tohto roka.

V éteri sa objaví aj Tim Pope, ktorý 11.apríla bude celé dve hodiny vyberať hudobné chuťovky z archívov londýnskeho rádia Soho.