Pearl Thompson – 04/2016

Ponúkame Vám neobyčajný príbeh Paula Stephena Thompsona, človeka, ktorý si dvakrát zmenil svoje meno. Prvýkrát sa tak stalo už v roku 1976, kedy sa z gitaristu, ktorý hral vtedy po boku Roberta Smitha, stal Porl Thompson.

Porl Thompson bol úplne prvým gitaristom The Cure. Iste si spomeniete na jeho imidž: extravagantný vzhľad, rovnako temný, ako hýriaci farbami. S výrazným mejkapom, očnými šmynkami, nalakovanými vlasmi a štýlom obliekania, ktorý nepochybne odzrkadľoval jeho sexuálnu orientáciu. Porl Thompson bol manželom Janet Smith, Robertovej mladšej sestry, s ktorou splodili štyri prekrásne deti.

Aj napriek veľmi blízkym vzťahom s jeho švagrom, Robertom Smithom, sa veľmi rýchlo životom v The Cure presýtil. Cítil potrebu objaviť iné horizonty. Čoraz viac sa angažoval aj vo výtvarnom umení a uspokojenie našiel hlavne v maľovaní. Dodnes sme mu veľkými dlžníkmi sa nádherné grafiky niektorých albumov The Cure. Do kapely sa po čase opäť vrátil, ale jeho potreba slobody bola pre Porla vždy životne dôležitá, hoci pre kapelu bola permanentným rizikom.

„Jednoducho musíte vždy počúvať hlas svojho srdca a musíte byť k sebe absolútne úprimný,“ povedal. „Keď som prvýkrát odišiel z The Cure, tak mi všetci vraveli, že som sa musel zblázniť … krátko na tom som už hral s Robertom Plantom a Jimmym Pageom!“ Autenticita a rešpekt voči tomu, kto a kým sme, sú pre neho nevyhnutné.

Porl Thompson však nikdy nevraví „do vetra“. V tomto smere to ide ešte ďalej. Nielen, že všetky jeho gitary majú svoj vlastný príbeh, rovnako aj jeho maľby, no je známy aj svojim početným tetovaním, ktoré majú takisto pre neho osobitný význam. Pred viac ako desiatimi rokmi sa však rozhodol ísť ešte ďalej: „pochoval“ svoje meno Porl a vybral si ženské mano Pearl. Tu treba zopakovať jeho predošlé slová … musíte byť k sebe úprimný a počúvať vlastné srdce. A jeho túžbou je nosiť dlhé vlasy, mejkap, z času na čas aj ženské oblečenie a dokonca napísaľ aj akúsi vôľu, v ktorej sa navždy vzdal mena Porl.

„Vzdajme sa unáhlených záverov!!! Stala sa z Pearl Thompson žena? Zdá sa, že nie. Stal sa však človekom, ktorý absolútne načúva hlas svojho srdca, viac vníma svet, ktorý maľuje … sám pre seba … „

Dôkazom sú aj jeho fotografie na instagrame.

zdroj: rtbf.be