„Sabbath“ so Simonom Gallupom

Simon sa v poslednom období činil viac, ako by sme čakali. Po ospevovanej spolupráci s Michaelom Ciravolom sa pustil do prác na novom albume speváčky Evi Vine. Výsledkom sú údajne až tri skladby a prvou zverejnenou je „Sabbath“. S Evi sa zoznámili pri nahrávaní Ciravolovho albumu „Beauty In Chaos“.

V skladbe „Sabbath“ si zahral aj gitarista Peter Yates z legendárnych Fields Of Nephilim. Singel vyjde 5.decembra 2018, album „Black Light White Dark“ vo februári 2019. Simon sa o celej záležitosti vyjadril nasledovne:
„Hammersmith … som opitý … po prvýkrát sa stretávam s Evi a len tak jej zamrmlem, že by som si rád zahral v niekoľkých jej skladbách … a potom som nepočul o nej celú večnosť a zrazu ma odpálil mail od nej … tri skladby … som z toho nervózny, ale tie skladby sa mi naozaj páčia … výlet na pobrežie, milé zvítanie, aj so psami … dávam si pivko a zrazu mám pocit, že som viac než vítaný … mám obavu, že to, čo hrám, nehrám správne alebo to k nej nepasuje, ale aj tak mám zo seba radosť a zo všetkého cítim vrúcnosť … trochu sa ponáhľam, lebo musím na školský ples … dosť blbý štart a rýchly návrat na diaľnicu … bol to rýchly deň, ktorý sa začal pred 20 mesiacmi.“

Viac informácii nájdete na stránkach The Big Takeover.