Lol Tolhurst o RRHF 2019

Vo štvrtok ráno, o 7:30, poklepala Lola Tolhursta manželka po pleci. „Povedala mi, že má pre mňa obrovské prekvapenie,“ povedal. „Napadlo ma, že je možno tehotná, že budeť opäť otcom. No následne z nej vyšlo, že The Cure budú uvedení do Rock´n´Rollovej Siene slávy. Od toho momentu telefón neutíchal. Bolo to trochu sureálne ráno.“

Týmito slovami začali Lol Tolhurst absolútne brilantné interview pre magazín Rolling Stone. Uvedenie do Siene slávy sa totiž týka aj jeho, ako aj Roberta Smitha, Simona Gallupa, Jasona Coopera, Rogera O´Donnella, Porla (Pearla) Thompsona, Borisa Williamsa a Michaela Dempseyho. Čiže všetkých, ktorí sa aktívne podieľali na nahrávaní ktoréhokoľvek z albumov v histórii The Cure. Títo všetci dostali automaticky pozvanie na udeľovanie cien, ktoré sa uskutoční 29.marca 2019 v New Yorku. Či všetci aj spoločne vystúpia, to nateraz ešte jasné nie je, rozhodnutie bude na Robertovi. Faktom ale je, že každá z ocenených kapiel sa počas galavečera predstaví s troma skladbami a v minulosti sa už neraz stalo, že sa na pódiu predstavili všetci niekdajší členovia kapely. Legendárne je vystúpenie legendárnych Yes. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne. Bohužial, ocenenie sa netýka Reevesa Gabrelsa, Mathiew Harltleya, Phila Thornalleyho, ani Andy Andersona.

Už teraz je však jasné, že to bude viac než zaujímavý večer. Celý rozhovor s Lolom nájdete na rollingstone.com, preklad v sekcií „Články“.