The Cure Are Dead – 06/2017

Táto nahrávka je vlaste prídavkom posledného koncertu legendárneho Pornography Tour 1982, ktorý sa uskutočnil 11.júna v brusselskom klube Ancienne Belgique a na nejaký čas mohol byť skutočne posledným vystúpením The Cure …
Gary Biddles fungoval ako roadie kapely, neskôr s ďalšími bývalými členmi The Cure fungoval v kapelách Fools Dance a Presence. Osudný prídavok mal byť čistou improvizáciou na záver turné a koncertu. Smith si pre zmenu sadol za bicie a za mikrofón sa postavil Biddles. Gary zomrel v roku 2013.

„Boli sme vtedy už dávnejšie kamošmi. Chystali sa na turné, myslím že to bolo turné k albumu „Seventeen Seconds“. Zašli sme spolu do pubu a tam mi o tom porozprávali. Chcel som ísť s nimi, tak som predal všetky svoje nahrávky, aby som mal nejaké peniaze a pridal sa k turné. Spával som na podlahe a podobne … Šiel som s nimi aj na turné do Európy. Mal som asi 17, nemal žiadnu prácu … a potom, krátko po štarte Picture tour v Európe, musel jeden z ich roadie, Click, odísť, tak im zostal len jeden. A keďže som bol k dispozícii, stal som sa novým roadiem práve ja. Fungoval som s nimi od obdobia albumu „Faith“ po „The Top“, takže som s nimi absolvoval aj niekoľko televíznych vystúpení. Niekedy v tom období sa zformovali Fools Dance a ja som sa rozhodol pokračovať so Simonom.“ (Gary Biddles)

„Sedeli sme s Lolom, pred koncertom, v šatni, skľúčení, pretože sme vedeli, že je koniec. Samotný koncert trochu monotónny a tak počas prídavkov dobehol k mikrofónu Gary Bibbles a začal spievať: ‚Smith je čurák, Tolhursť je čurák, iba Simon v tejto kapele za niečo stojí.‘ V prídavkoch som sa posadil za bicie, no okamžite som prestal hrať, šmaril paličky za hlavu a povedal mu, nech si naserie … Všetci sa na seba pozreli a … a bolo vymalované.“ (Robert Smith, Ten Imaginary Years)

„Naši predskokani, Zerra 1, boli v tej chvíli na pódiu s nami. Lol hral na bassgitaru, ja na gitaru a … zo začiatku to bolo super. Lenže postupne sa z toho stala pekná hlúposť, tak som prestal hrať a postupne to vzdali aj ostatní.“ (Simon Gallup, Ten Imaginary Years)

„Celú cestu domov, v nasledujúci deň, som prespal a potom sme si so Simonom dali zbohom. Nevidel som ho celých 18 mesiacov … „ (Robert Smith, Ten Imaginary Years)

zdroj: todestrieb.co.uk