The Twilight Sad o „Seventeen Seconds“

V súvislosti s novým albumom The Twilight Sad, „It Won/t Be Like This All the Time“, sa rozpútala menšia mendiálna hystéria. Magazín Clash Music sa zameral na hudobné odkazy a inšpirácie tejto novinky.

The Twilight Sad sa nikdy netajili obdivom k Robertovi Smithovi a The Cure (veď na zadnej strane nového albumu nájdete špeciálne poďakovanie práve Robertovi). Nie je preto vôbec čudné, že k inšpiráciám nového albumu patrí aj druhý štúdiový album The Cure, „Seventeen Seconds“. James Graham a Andy McFarlane sa vyjadrili jasne:

„Ak by som mal vybrať referenčný bod, súvisiaci s našim novým albumom, asi by som vybral všetky albumy The Cure, ale najviac podobností by sa zrejme našlo s albumom „Seventeen Seconds“. Vždy som rád pátral po „základoch“ albumov, po odkazoch na iné práce a albumy, ktoré si následne môžem vypočuť.

Keď sme boli na turné s The Cure, tak som sa rozprával s Robertom Smithom a Mikem Hedgesom práve o zvuku albumu „Seventeen Seconds“. Nesnažili sa zvukovo k niečomu, či niekomu konkrétnemu problížiť, ani odkazovať na nejaké referenčné body, oni si jednoducho robili veci po svojom a to mi príde strašne úžasné.

Mohli zahrať „At Night“, „M“ a „A Forest“ prakticky každý večer na turné, ale ten prechod z ostatných skladieb, ktoré za večer ponúkli, k tomu skutočne temnému zvuku skladieb zo „Seventeen Seconds“ bol pre mňa vždy vrcholom celého večera.“

Viac na clashmusic.com