Stále čakáme …

Hoci veríme, že The Cure sú práve teraz v nahrávacom štúdiu, oficiálne to potvrdené samozrejme nie je. Média však stále operujú s faktom, že v tomto roku sa nového albumu naozaj dočkáme. Príkladom je britský magazín Classic Pop.

Po oslave 40.výročia vzniku The Cure, v minulom roku, sa pre rok 2019 Robert Smith rozhodol nenechať kameň na kameni. Kapela potvrdila účasť na viacerých prestížnych festivaloch po celej Európe a ešte stále sa intenzívne špekuluje o účasti na festivale Glastonbury. Ak sa chystáte na niektoré z ohlásených vystúpení, tak si so sebou vezmite aj spacák, keďže Robert Smith je známy svojou štedrosťou a v tomto roku sa do setlistu dostanú skladby aj z nového albumu. Robert už dávnejšie oznámil, že nové skladby „sú viac cynické, než optimistické. V mladosti som bol veľkým optimistom, hoci som písal pochmúrne skladby. Dnes už však optimistom nie som.“

JPP (nepotvrdené): Objavila sa informácia, že Universal má nový album The Cure v plánoch až na posledný kvartál tohto roka.