Nový album bude pre „hardcore“ fanúšikov!

A je to tu! Robert konečne povedal o novom albume viac. Stalo sa tak počas krátkeho rozhovoru pre magazín Rolling Stone, ktorý ho vyspovedal z príležitosti uvedenia The Cure do Siene slávy. Tešte sa, vyzerá to na veľkú vec! Uvidíme, čo z toho vznikne.

Pretože album „Disintegration“ má 30ročné výrošie, tak som premýšľal, ako sa k tomu postaviť, ako sme sa vôbec vtedy k tomu dostali, ako som vtedy premýšľal. Kľúčová vec bola, že vtedy boli všetci mimo domova, preč od všetkého, čo milovali, a hlavne boli všetci ja jednom mieste v jeden čas. Takže po prvýkrát po 20 rokoch sme zašli do štúdia – inak, aby bolo zábava, pracovali sme v tom istom štúdiu, kde Queen nahrali „Bohemian Rhapsody“. Je to úžasné štúdio uprostred ničoho. Jednoducho sme sa tam 3 týždne venovali hudbe. A je to skvelé, ale viem, že to povedia všetci. No aj tak je to k posratiu skvelé!

Je to veľmi temné a neuveriteľne intenzívne. 10 rokov som na niečo také čakal, na niečo, čo niečo znamená. Pracuje sa s tým skvele. Nie som si istý, koľko z toho zahráme na letných festivaloch, pretože to nie je veľmi vhodné na festivaly. Skladby sú 10 – 12 minút dlhé, takže nateraz neviem, čo s tým. Nikto by navrhol „trojalbum!“. Ja tvrdím, že radšej nie. Radšej vyberiem 8 vecí a dám dohromady solídny klasický album. Ale myslím, že poteším hlavne hardcore fanúšikov. A všetkých ostatných možno naozaj rozzúrim. V mojom veku som stále pochmúrny a plný beznádeje.

Kedy to chcete vydať?
Dokončíme to pred začiatkom letného turné a počas leta sa bude album mixovať. No a potom samotné vydanie, neviem, október? Halloween! Uvidíme!

Celý rozhovor na rollingstone.com. Preklade v sekcií články.