Robert pre Sirius XM, Channel 106 – update

Tak ako moderátori rádia Sirius XM vyspovedali Rogera, tak sa 3.mája 2019 spojili aj s Robertom a samozrejme došlo aj na húževnato očakávané veci, na ktoré sa môžeme tešiť už tento rok!

Robert s Timom Popem dokončili filmovú podobu záznamu minuloročného koncertu v Hyde Parku a tento by sa mal vo vybraných kinách objaviť už počas tohto leta. Popri tom bude vydaný aj záznam z vystúpenia The Cure na minuloročnom Meltdown festivale. Smutná správa pre tých, ktorí očakávali viac „Disintegration“ koncertov. Bohužiaľ, Robert sa rozhodol túto kapitolu uzavrieť a práve z tohto dôvodu pridali The Cure piaty koncert v Sydney, ktorý bude streamovaný prostredníctvom internetu.

V rozhovore sa ďalej venoval aj novému albumu, ktorý už teraz tvorí 47 minút temnoty a pochmúrnosti. Aktuálne je potrebné dohrať niektoré vokálne party a dokončiť ešte jednu skladbu. Samozrejme, Robert nezabudol pripomenúť, že to bude posledný album The Cure, čo počúvame posledných 30 rokov s každým ďalším albumom. Aktuálne kapela disponuje materiálom pre dvojalbum, takže je možné, že sa okrem toho očakávaného, dočkáme aj ďalšieho albumu.

Radosť môžu mať aj americkí fanúšikovia. Čoskoro bude ohlásený festival, ktorého kurátorom bude Robert osobne. Pôjde o koncert podobný tomu v Hyde Parku, zúčastní sa ho asi 10 kapiel, samozrejme aj The Cure, a odohrá sa niekde na Západnom pobreží, pravdepodobne v okolí Los Angeles.

No a možno sa dočkáme aj nejakých tých Robertových pamätí. Kompletne totiž zdigitalizoval katalóg The Cure a začína v ňom zrieť túžba vyrozprávať históriu kapely. V tomto smere sa však zatiaľ neponáhla.

No a všetko nasvedčuje tomu, že s vydaním nového albumu sa kapela vydá na riadne svetové turné!

update: Nový album bude vydaný ešte pred tohtoročnými Vianocami a celý rozhovor tu: