Sumár posledných informácii o novom albume a …

Piatkový rozhovor Roberta Smitha pre Sirius XM ešte stále zanecháva odozvy v médiách a dokonca sa objavilo niekoľko jeho sumárov. Ja som pre Vás vybral to najpodstatnejšie, čiže informácie o chystanom albume, ale aj o stále sľubovanej druhej časti „4:13 Dream“.

„Posledný“ štúdiový album?

Posledné mesiace Robert obchádza debaty o novom štúdiovom albume, no v piatkovom rozhovore nám o ňom povedal predsalen viac. Povedal, že vydanie očakáva ešte pred Vianocami, no stále potrebuje nahrať vokály – vrátane dvoch 10-minútových skladieb – a kapela potrebuje nahrať ešte jednu skladbu.

„Momentálne mám len jedinú dilemu a to vystavanie poradia skladieb, ktoré bude fungovať,“ povedal. „Už som zostavil niekoľko rôznych poradí. To moje najobľúbenejšie je absolútne zbavené akejkoľvek nádeje, doslova nevľúdne. Prehral som to zopár ľuďom, ktorých názor si vážim, a tí sa na mňa pozreli a dodali, že je to depresívne, ale skutočne dobrým spôsobom. Znie to podľa nich neústupčivo. Mnou vystavané poradie tvorí 47 minút húževnatej pochmúrnosti a smútku.“

Práve z tohto dôvodu Smith zvažuje nechať kapelu nahrávať a on bude písať a pripravovať demá, ktoré nakoniec nepoužije. „Momentálne však mám pocit, že album potrebuje niečo, čo sa naň možno ani nehodí, aby tak zvyšok piesní spolu lepšie fungoval,“ dodal.

„No čím viac som v tom všetkom ponorený, áno, toto je koniec,“ povedal. „Ale toto si myslím pri každom albume, a to nebagatelizujem. Jednoducho, mám pocit, že to bude konečná … no aj tak sme nahrali dva albumy hodnotného materiálu. To, či to bude dvojalbum, alebo dva samostatné albumy závisí od toho, či dokážem napísať dostatok textov a veci včas naspievať.“

„Takže, možno to nakoniec nebude posledný album The Cure.“


Zvyšok albumu „4:13 Dream“

V roku 2014 Smith slávnostne oznámil, že má, „v priebehu niekoľkých mesiacov“, v pláne vydať druhú polovicu albumu „4:13 Dream“, z roku 2008. Kolekcia s názvom „4:14 Scream“ bola nahratá spolu s albumom s doposiaľ posledným vydaným albumom kapely.

V piatkovom interview Smith ozrejmil, ako chcel vydať „4:13 Dream“ v podobe dvojalbumu, no druhý disk by tvorili čisto inštrumentálne skladby.

„Na konci projektu som už bol príliš unavený na to, aby som ubránil svoje pozície, takže som ustúpil a dovolil, aby to bol len obyčajný album piesní s vokálmi,“ povedal.
„Takže to nakoniec nevyznelo tak dobre, ako malo. Ten album nie je tak dobrý, ako mohol byť. Bol by to fantastický dvojalbum. A mohol som tak byť šťastný.“

Smith dodal, že tak z nahrávania zostal „celý nevydaný album“, ktorý možno The Cure vydajú ako súčasť deluxe edície „4:13 Dream“. „Zvažoval som to vydať na 10.výročie albumu,“ povedal, „no myslím, že som to už prešvihol. Dodržiavanie termínov mi veľmi nejde, čo ste si už isto všimli.“

zdroj: Slicing Up Eyeballs