Andy Bell z Ride o „Seventen Seconds“

Okolo kapely Ride je dnes celkom živo, nakoľko aktuálne bodujú s novým albumom „This Is Not A Safe Place“. Pri tejto príležitosti sa Andy Ride podelil, pre portál Tidal, o 5 hudobných albumov, ktoré zmenili jeho život.

„Seventeen Seconds“ je môj obľúbený album od The Cure. Nebol však prvým, ktorý som si od nich kúpil. Najskôr to bol „Japanese Whispers“ a neskôr „The Head On The Door“, oba na klasických kazetách. Zvykol som ich počúvať počas roznášky novín, čím som si, ako 15-ročný, privyrábal v Oxforde.

Krátko po tom som sa však vrátil k ranným albumom The Cure. Popri ľuďoch, s ktorými som sa poznal, mi prišli albumy „Pornography“ a „Faith“ ako skutočne veľkolepé, no ja osobne som inklinoval k „Seventeen Seconds“, pretože nebol až taký tvrdý a bol viac minimalistický. A ako väčšina ich albumov, aj tento mal jedinečný zvuk. Najobľúbenejšou skladbou z albumu je pre mňa „Play For Today“ a keď sme s nimi nedávno hrali v Grécku, tak to bola pre mňa absolútna radosť, pretože ju zaradili do setlistu, spolu s „A Forest“.

zdroj: tidal.com