„An Old Train“ (update)

Roger O´Donnell dnes vydáva pilotý singel zo svojho nového sólového albumu „2 Ravens“, „An Old Train“. S nahrávaním začal už v decembri 2016 a po viac ako troch rokoch je dielo konečne na svete. Kto má rád klasické kompozície, ten si príde na svoje.

O vokály k singlu sa postarala Jen Pague z kapely Vita And The Wolf, videoklip natáčal Roger v Berlíne a s grafikou pre album, ako aj singel, mu vypomohol jeho najlepší kamarát Ian Wright, spolu s jeho dcérou. Viac informácii nájdete na Rogerových online profiloch: facebook / instagram.

Samotné nahrávanie pozostávalo z piatich dní v londýnskych Air Edel štúdiách, kde Rogerovi sekundovali jeho obľúbení hudobníci: Alisa Liubarskaya, Miriam Wakeling, Aled Jones, Nadine Nagen a Daniel Gea.

Samotný album „2Ravens“ je výsledkom spolupráce s vokalistkou a textárkou Jennifer Pague z kapely Vita And The Wolf. Pôvodne sa album začal rodiť ako inštrumentálna nahrávka, ktorej prvá polovica skladieb pozostávala z hry na piáno a dvoch čelách a v skladbách z druhej polovice sprevádzal piáno sláčikový orchester. Neskôr bola Rogerovi predstavená Jennifer a ten jej poslal hotové skladby na posúdenie. Vrátila sa mu späť jedna skladba, ktorú doplnila o svoje vokály (v dĺžke len 90 sekúnd), no Roger bol jej intepretáciou absolútne očarený. Piáno sa razom posunulo len do podpornej pozície a ďalšie nástroje poslúžili len ako rám pre maľby, ktoré vznikali vďaka Jeninym vokálom. Nástroje len dorozprávali príbeh, ktorý slovami nebolo možné vyjadriť.

Tracklist albumu:

Side A: December / An Old Train (ft. JP) / 2 Ravens / The Haunt (ft. JP) / On The Wing

Side B: The Hearts Fall / Don´t Tell Me … (ft. JP) / I´ll Say Goodnight (ft. JP)