LxB = Lol + Budgie

Svetový „goth“ deň oslávil Lol vo vysielaní rádia Sirius XM a pri tejto príležitosti prezradil nečakanú novinku. Na svet sa derie nová kapela, má hotový nový album a nesie názov LXB. A tvoria ju dve legendy … Lol Tolhurst (ex-The Cure) a Budgie (ex-Siouxsie And The Banshees).

Lol takisto na sociálnych sieťach zverejnil novú profilovú fotku, na ktorej je s novým imidžom, krátky zostrih zafarbený na blond. A zrejme to s ním myslí úplne vážne 🙂

Lol navnadil fanúšikov zatiaľ iba mailinglistom. V rozhovore pre Sirius XM prezradil, že album vznikal počas minulého roka. Aktuálne majú pripravených 13 skladieb. A teraz pozor, zvukovo sa to približuje k produkcii ranných The Cure a The Creatures. Na album prizvali niekoľko zaujímavých hostí (Bobby Gillespie z Primal Scream, Kim Gordon zo Sonith Youth, Mark Bowen z Idles) a produkcie sa zhostil známy Garret „Jacknife“ Lee. Pôvodne začali ako trio, s Lolom a Budgiem pracoval Kevin Haskins, no ten ich opustil kvôli turné s Bauhaus. Album by sa mal na trhu objaviť ku konci tohto roka. Dokonca by chceli s albumom vyraziť na turné.