TWEC chat – 06/2000

Robert sa počas americkej časti Dream Tour 2000 zúčastnil online rozhovoru s fanúšikmi na dnes už neexistujúcom portáli TWEC.

Máš obľúbené miesto, kde rád píšeš svoje texty?
Robert: Aktuálne ani nie. Ja píšem prakticky kdekoľvek. Skôr mám obľúbené miesto na komponovanie hudby. Tomu sa venujem najradšej doma, v takej malej miestnosti.

Bude z prebiehajúceho turné dostupné oficiálne live video?
V určitej forme istotne, ale v podobe komerčného vydanie nie. Skôr budú dostupné viac amatérske záznamy, ktoré vypustíme prostredníctvom našej stránky. Som si istý, že všetky budú dostupné zdarma.

Neplánujete vydať ďalší album so skladbami, ktoré sa na album „Bloodflowers“ nedostali?
No, pravdou je, že album b-strán singlov a nevydaných skladieb mám v zozname plánovaných vecí na popredných priečkach. Aktuálne sme však vypovedali zmluvy s našimi dvoma nahrávacími spoločnosťami, takže sa toho snáď niekedy dočkáte. Bude trochu zložité sa dostať k masterpáskam tých skladieb, no pre fanúšikov bude iste zábavné sledovať hudobný vývoj kapely.

Tvoja najobľúbenejšia skladba z posledného albumu?
S postupujúcim turné môžem povedať, že skladba „Bloodflowers“ sa pre mňa stala fenomenálnou. Je to veľmi emotívna záležitosť a to gitarové sólo som si naozaj zamiloval. Inak, za posledných 10 dní sme odohrali 8 koncertov, takže som trochu unavený, potrebujem si trochu oddýchnuť, ale samotné turné je jednoducho úžasné. To fyzično okolo toho všetkého je priam neskutočné.

Máš svoju obľúbenú skladbu z albumu „Pornography“?
Hmmm … asi „One Hundred Years“. Možno práve pre to, akým spôsobom ju prezentujeme aktuálne na turné. Tie obrazy na pozadí, ako aj fakt, že ju hráme v prídavku, tomu dodáva na sile. Inak, myslím, že s touto aktuálnou zostavou kapely je väčšia zábava, než s „wish“ zostavou. Každý deň fungujeme v iných „bandičkách“, takže vzájomná interakcia je tak zábavnejšia. Skvele sa nám spolupracuje a staré skladby tak poskytujú skutočnú zábavu.

Najobľúbenejšia skladba, akú ste kedy nahrali?
Vždy to bude „Faith“. Je to jedna z tých skladieb, ktoré vzniknú nečakane a sú naozaj vydarené. V jej prípade to len jednoducho kliklo. A je to zároveň jedna z tých skladieb, na ktorých som skutočne poctivo pracoval.

Obľúbená zastávka počas Dream Tour?
Asi to bude Paríž, kde sme odohrali dva koncerty. Boli tam prítomní aj moji rodičia a vládla tam skutočne skvelá zábava. No každý doterajší koncert bol skutočne skvelý. Napr. koncert v The Salt Lake City bol perfektný, ale v Amerike je to celkovo o kúsok iné, nakoľko tu hráme v otvorených priestoroch a to je úplne iný zvuk.

Hráš golf?
Golf som hral iba raz, nie je to môj obľúbený šport. Ale čím som starší, tak tým ma viac a viac oslovuje tenis.

Prepáč mi túto osobnú otázku, ale máš deti?
Nie, nemám. V našej rodine máme 23 synovcom a neterí, ja som však jediný, kto deti nemá.

Prečo tie neutíchajúce reči o konci kapely?
Neviem, ale vlečie sa to s nami. Vieš, ja som vlastne hral v piatich rôznych kapelách The Cure, takže veci sa neustále menia. Neznášam, keď sa rozoberá moja kariéra. Môj ďalší projekt však bude jednoznačne sólový. No ten si však budete musieť počkať.

Najobľúbenejšia spomienka súvisiaca s The Cure?
Noooo … jedna taká sa viaže s mojimi 21.narodeninami v Bostone a následným letom domov a potom som sa objavil v telke, to bolo vážne zábavné. A takisto dokončovanie albumu „Disintegration“ bola veľká vec.

Twec.com ďakuje Robertovi Smithovi, že sa s nami spojil online. Niečo, čo by si chcel na záver odkázať fanúšikom?
Posledné slová … mám Vás všetkých rád.

zdroj: twec.com, 20/06/2000