Michael Ciravolo o Simonovi

Michael z projektu Beauty In Chaos vypichol do svojho pravidelného blogu otázok a odpovedí práve otázku týkajúcu sa ohláseného odchodu Simona z The Cure. Aj jeho slová naznačujú, že to nemusí byť také „tragické“, ako sa to aktuálne javí.

Viem, že si kamarát so Simonom, ako aj s ostatnými z The Cure. Ako vnímaš správy o Simonovom odchode z kapely? Ja osobne som z toho veľmi smutný.
Michael: Z osobnej skúsenosti viem, aké je to zložité udržať kapelu pohromade počas jedného roka, nie cez 40 rokov. Posledné dva roky boli pre kapelu veľmi zložité … nie sú imúnni voči osobným stratám, ani voči následkom Covidu. Pre mňa osobne je Simon nosnou časťou zvuku The Cure. Mal som to potešenie s ním, za posledných viac ako 15 rokov, stráviť chvíle pri dobrom jedle, pití (a že sme toho popili!), či len tak pokecať o hudbe. Považujem ho za priateľa a ako on, tak aj Robert a Roger ma vždy brali, ako aj moju manželku, ako súčasť ich „vnútorného kruhu“. Simonova účasť v skladbe „Man Of Faith“ je jeden z tých sureálnych momentov projektu Beauty In Chaos a jeho milé vyznanie, ktoré napísal o svojej účasti, ma stále dojímajú. Nemyslím si, že si Simon uvedomuje, aký veľký vplyv má na mnohých bassgitaristov. Nepoznám dôvody jeho rozhodnutia opustiť kapelu a ak by aj, určite by som to neprezradil. S Robertom sú dlhé roky úžasní priatelia. Doslova mi to pripomína moju situáciu s Johnnym Indovia z Human Drama. Nie vždy sme spolu hudobne ladili, ale naše kamarátstvo prežilo, aj cez zložité obdobia. Dokonca som sa dokázal do kapely vrátiť a hrať na posledných dvoch albumoch. Svet je aktuálne trochu „šialený“ a ja iba dúfam, že nech už Simona čokoľvek viedlo k tomu oznámeniu, ktoré je inak médiami po celom svete riadne zveličené, tak sa veci dokážu dať do poriadku a bude súčasťou albumu, ktorý sa rodí už niekoľko rokov. Ak bude tento album / turné tým posledným pre túto extrémne vplyvnú kapelu … ja naozaj dúfam, že pána Gallupa opäť uvidím vstúpiť na pódium, ale nakoniec … chcem pre Simona len to najlepšie …

zdroj: beautyinchaosmusic.com