Robert je milý a vtipný človek

Chvrches majú rozbehnutú promo kampaň k novému albumu „Screen Violence“ a v poskytovaných rozhovoroch sa pravidelne spomenie aj spolupráca s Robertom Smithom. Napr. aj v rozhovore pre austrálsky Music Feeds.

Spolupracovali ste s mýtickým Robertom Smithom, čo sa stalo hitom na twitteri v Austrálií. Výsledok je neuveriteľný, cítiť z toho akúsi živeľnosť. Čo Vás na celej tej komunikácii s Robertom najviac prekvapilo?
Iain Cook: V podstate sme komunikovali len e-mailom, až do momentu, kedy skladba vyšla a my sme sa o tom všetkom porozprávali. Prvýkrát sme sa „stretli“ pred premiérou skladby, online, cez ZOOM, ani neviem, o čo presne išlo, tuším to organizovali Apple Music. Ale celá tá komunikácia bola prekvapivá, nakoľko je to neuveriteľný detailista, hlavne po technickej stránke. Ja neviem prečo, ale predpokladal som, že to bude v štýle „dobre, tu máte moje veci, naložte s nimi po svojom a dúfam, že to urobíte najlepšie ako viete.“ Ale on bol veľmi nápomocný, v každom espekte, dokonca aj pri finálnom mixe – a nám sa to veľmi páčilo, pretože takto pracujeme, ako muzikanti, aj my. Viete, my sme boli hotoví z toho že niekto v jeho postavení a s takým legendárnym statusom, by sa na taký druh spolupráce mohol z vysoka … však viete (smiech). A to nás prekvapilo, že do toho šiel. Nikoho ale neprekvapilo, že je to neuveriteľne milý človek. A veľmi vtipný.

Viac na musicfeeds.com.au