Muž za oponou

Februárové vydanie magazínu Guitar Player ponúka zoznam 25-tich najlepších gitaristov a medzi nim nechýba ani Robert Smith. A zaslúžene! Veď uznajte, je toľko gitarových sól, ktoré na albumoch zahral práve on, hoc sa tým veľmi nechváli.

Z magazínu: Vo videách The Cure sa tradične objavoval bez gitary a zanechával tak dojem, že za tou husto trblietavou šesť-strunovou mágiou kapely stojí jej pôvodný gitarista Porl Thompson. Lenže Robert Smith je skvelý gitarista, ktorý v štúdiu do skladieb kapely vkladá farebné tóny a melódie. „Dokonca aj ľudia blízki kapele zostali prekvapení, keď zistili, že gitarové sólovo v skladbe „From The Edge Of The Deep Green Sea“ som zahral ja,“ povedal v rozhovore pre magazín Guitar Player, v roku 1992. „Každý totiž okamžite predpokladal, že je to Porl.“

Zatiaľ čo mnohí odporcovia The Cure sa pravdepodobne nechali od fenomenálneho popového umenia a štýlového rozsahu kapely odradiť Smithovou osobnou okázalosťou, ich obrovské množstvo fanúšikov a nasledovníkov po celom svete dokazuje, že The Cure, ako žiadna iná kapela, kombinujú vznešený pop a úprimnú otvorenosť. A Smith, ako jediný stály člen kapely, má na tom ohromný podiel.

zdroj: thecure.cz