Manchester, 09/07/2004

Po rokoch sa v roku 2004 objavili The Cure opäť v severnej časti UK a ako headlineri vystúpili na Move festivale, v Manchesteri.

pozn. preklad z odposluchu

Bob alebo Robert? Neviem, ktoré oslovenie preferuješ?
Robert:
Asi Robert. Mama s otcom ma vždy oslovovali Rob …

V podstate si práve prišiel priamo z pódia.
A bolo to úžasné. Dá sa povedať, že to bolo jeden z najlepších koncertov, aké sme kedy v UK odohrali. Tá odozva publika bola fenomenálna, skutočne to bola skvelá zábava.

Aké to vlastne je, vystupovať na takýchto veľkých festivaloch?
No, takto … severne od Londýna sme nemali odvahu hrať už takmer 14 rokov.

To je už tak dlho?
Áno, vtedy sme zorganizovali niekoľko „warm-up“ koncertov k albumu „Wish“, takže to bolo naposledy, čo sme vystupovali severne od Londýna. To už je až poburujúce, čo poviete?

Až veľmi!
Nuž, svet je veľký …

To ste sa sem báli zájsť alebo čo bolo za tým?
Ja som sa narodil v Blackpoole, takže ja sa cudzích ľudí nebojím. Dokonca osobne chodím na sever často. Ale je to skôr o plánovaní. Posledných 15 rokov sa ujde UK minimum dátumov. Svet je fakt veľký, a keď ho chceme obsiahnuť s turné, tak sa to musí rozložiť. Časy, kedy sme v rámci turné odohrali v UK aj 10 koncertov, sú už preč. Ale tento rok to vyšlo, dostali sme niekoľko ponúk zo strany veľkých festivalov, tak sme si povedali, poďme sa pozrieť na Manchester United.

Takže, prečo konkrétne Move Festival?
Zoznam účinkujúcich je fájn, teda až na pár výnimiek tu za tie štyri dni vystúpi niekoľko skutočne dobrých kapiel. A je tu kopec rôznorodých kapiel, nie, že by sa mi páčili, ale skutočne dobrý mix. Zo všetkých festivalov, na ktoré sme dostali ponuky, mi prišiel tento line-up ako najlepší.

Prechádzal som sa po areáli, pýtal sa ľudí, na koho vystupenie sa tešia a takmer každý spomínal The Cure.
Keď sa nás pýtali, či by sme nechceli hrať hneď v úvode festivalu, tak som im odpovedal, že by som rád vedel, kto hrá v ďalšie dni a takisto kto bude hrať v deň ako my. A hlavne som im povedal, že by som hral rád v ten istý deň ako Elbow, aby to malo náladu. A takisto by bolo fájn, keby nám svietil mesiac a počasie nám hralo do karát.

Áno, táto noc bola v Manchesteri naozaj skvelá.
Asi najlepšia.

Naozaj nám to vyšlo, že sme Vás sem stiahli aspoň na jediný deň.
A bolo to super. Len sme sem dorazili trochu neskôr, čo ma trochu hnevalo, pretože som si chcel niečo pozrieť, vidieť zopár kapiel, keby by som sa mohol postaviť z boku pódia. Ale keď sme sem prišli, vystúpili z busu a ešte nevideli publikum, tak sa nám nálada zlepšila a nakoniec to bol skvelý deň.

Počuj, mám naozaj radosť, že si sem prišiel, naozaj, ďakujem.
Ďakujem aj ja.

A nech už budete hrať kdekoľvek, nech sa Vám darí.
Ďakujem veľmi pekne.

zdroj: YouTube