Andy Vella o „Show“ – 11/1993

Klasické „strašidelné“ dielo od dlhoročného grafického autora The Cure, ktorý rovnako pracuje pre kapely Eat a Swervedriver.

„Obaly nahrávok The Cure mám pod palcom od roku 1981. Prakticky som s nim zostarol! Zvyčajne som v tomto smere spolupracoval hlavne s ich gitaristom, Porlom Thomsponom, ale tenkrát som to urobil trochu inak.

Bolo veľmi dôležité prispôsobiť grafiku koncertnej šou. Urobiť to práve takýmto spôsobom bolo úplne zjavné, pretože sme sa pokúsili do grafiky dostať práve spontánnosť a zároveň intimitu koncertu. Ja dnes túto kapelu už veľmi dobre poznám a tak som sa snažil ju priblížiť práve ľuďom, ktorí si „Show“ kúpia. A to je tiež dôvod, prečo som nápis „Cure Show“ postavil na koncertných záberoch. Všetko som z celuloidu dával na papier a jednotlivé fotografie sú pripevnené lepiacou páskou.

Farby dokonale vystihujú to, akí sú The Cure naživo. Držal som sa hlavne teplých farieb – krásnej žltej, červenej a oranžovej. Osobne by som to opísal ako nenáročné a hlavne negenerované počítačom. Mám pocit, že ak by to bolo upravené počítačom, tak by sa zmenila väčšina toho, čo vidíte. Aj obal posledného albumu, „Wish“, sa väčšinou rodil na doske, ručne. Nakoniec, je to len obrázok, nemá Vám udrieť do tváre, ani predávať produkt ako taký.

The Cure sú skvelá kapela, s ktorou sa dobre spolupracuje aj preto, že si pri nich „zašpiníte paprče“. Keď som s nimi začínal, tak sa každý pýtal, „kto to je?“ Dnes sa ma už na nich ani nik nepýta, nakoľko si ľudia myslia, že o nich len omieľam tie isté veci dookola, ale sú to úplne obyčajní ľudia.“

zdroj: Select, UK, 01/11/1993