Andrew Watt o The Cure

Producent roka 2002, Andrew Watt, ktorý má na svojom konte práce s umelcami ako Ozzy Osbourne, Pearl Jam, Morrissey, takisto hrá v kapele Eddieho Veddera, sa v aktuálnom rozhovore pre Yahoo vyjadril aj na adresu The Cure a Roberta Smitha.

Čo Ťa v poslednej dobe inšpirovalo po kreatívnej stránke?
… a takisto neustále opakujem, že The Cure sú jedna z mála kapiel, ktoré nezostarli. Počúvam ich neustále a stále mi prídu moderní, kľudne by ich mohli aj dnes hrať v rádiu. Indická hudba a The Cure okupujú dnes môj voľný čas.

S mnohými Tvojimi hudobnými hrdinami si už spolupracoval, ale kto je dodnes kandidátom na tú vysnívanú spoluprácu?
Rád by som sa čo i len porozprával s Robertom Smithom. Nie je veľa takých umelcov, či hudobníkov, ktorí dokážu hrať na všetky nástroje, ako aj produkovať skladbu, napísať kompletne texty, zvládnuť inžiniering, nahrávanie a všetko s ním spojené. V histórií hudby sú možno traja velikáni, ktorí to dokázali. Viete ich vymenovať?

Quincy Jones? Bowie?
Prince, Paul McCartney a Stevie Wonder. To sú tí traja najväčší. Nepotrebovali, či nepotrebujú producentov, robia si všetko sami. Takže, týchto troch som spomenul, lenže potom sú tu ďalší, o ktorých by ste nepovedali, že to zvládnu takisto. Robert Smith je jedným z nich, ak si vypočujete jeho demá. Rovnako aj Pete Townsend z The Who. Ak si vypočujete Robertove demá skladieb The Cure, nájdete v nich všetky party. A potom to posunie tej najlepšej kapele na svete a urobia ich ešte lepšími. The Who, Pete Townsend a Robert Smith sú v tomto smere rovnakí. Používajú bicie automaty a všetky tie ostatné veci.

Ale mať schopnosť počuť v hlave pieseň ako „Just Like Heaven“, nezabudnúť na ňu, mať premyslné všetky party a dokázať to neskôr zahrať na každom jednom nástroji … to je kurva neuveriteľná vec! Frajerina!

zdroj: Yahoo