Jeanette Landray / Robert Smith – 11/1983

Dva krátke postrehy Jeanette a Roberta, z novembra 1983, kedy doznievala „sláva“ jednorázového projektu The Glove, v ktorom mali obaja prsty. Robert sa však vyjadril na adresu Joy Division.

Robert Smith: „Skladba „The Eternal“ vo mne evokuje uplynulý čas. Prvýkrát som ju počul v relácií Johna Peela. Vtedy som si ju nahral a asi dva mesiace ju neustále počúval. Stále mám z nej husiu kožu.
Joy Division som videl len dvakrát. V tom období The Cure a Joy Division na seba často narážali – dokonca sme si navzájom niekoľkokrát predskakovali. Vnímali sme ich ako omnoho jemnejších. Veľmi som ich obdivoval. Takisto mám rád New Order. Teda mal som, po singel „Confusion“, ktorý mi neprišiel veľmi dobrý. Ale „Blue Monday“ a „Temptation“ sú brilantné. Ian Curtis bol úžasný skladateľ. Očividne mu všetko, o čom písal, bolo veľmi blízke. „The Eternal“, ako aj všetky ostatné skladby z albumu „Closer“, pôsobia nadčasovo. Všetky jeho témy sú zameniteľné.
Je evidentné, že pieseň poukazuje na nezmyseľnosť života. A mám pocit, že som si ju dnes vybral hlavne kvôli predstave, že sa zajtra objavím v Top Of The Pops – to je samo o sebe dosť depresívna myšlienka. Samotnú pieseň však za depresívnu nepokladám. Plytvanie, či už časom alebo materiálne, ma vždy deprimovalo. Piesne samotné by niečo také, ako nádej, ponúkať nemali. Nádej by mala byť v nás.
„The Eternal“ však pôsobí veľmi tragicky a bolo jasné, v akom rozpoložení musel Ian byť, keď ju písal. Predstava smrti však vo mne nevyvoláva žiadne obavy. Byť nažive je však aktuálne celkom príjemný pocit.“

zdroj: Star Choice, Smash Hits, 10/11/1983

A teraz dievča, ktorým by ste sa radi nechali zviesť. Než sa Jeanette Landray pripojila k projektu The Glove, aby naspievala ich album „Blue Sunshine“, ktorý obsahuje aj singel „Punich Me With Kisses“, vystupovala, v úlohe zdravotnej sestry, v klipe Pink Floyd. A práve vďaka videu sa dostala k spolupráci s The Glove.
„Pripravovala som choreografiu pre video „Slow Dive“ a vtedy som sa vlastne spoznala s The Banshees.“ A tak sa dozvedela, že Steve Severin a Robert Smith sa rozhodli založiť projekt The Glove. „Oni sa ma nič nepýtali, ja som sa spýtala ich. Keď sa ku mne dostala tá informácia, povedala som, „to by som zvládla“, a vtedy Steven vybuchol smiechom. Myslím, že Steven a Robert vtedy až panicky zmĺkli, pretože hľadali tie správne slová.“

„A nakoniec … niektoré skladby z toho albumu sú naozaj dobré, iné zasa zábavné. Napr. v takej „Sex Eye Make Up“ zniem ako Marlene Dietrich – opitá.“
The Glove je prvým projektom, v ktorom Jeanette spieva. „Povedali by ste to o mne?“ zasmeje sa. Predtým vyučovala v Dance Centre, fungovala v zoskupení Flick Colby´s Zoo, a pripravovala choreografie pre takých lumenov ako Depeche Mode, Tears For Fears a Blancmange, no rovnako aj pre The Banshees.

Dnes, po úspechu s The Glove, sa koncentruje na produkciu vlastných vecí a spolupracuje s bývalým bassgitaristom Regents, Brianom Gaylorom. „Aktuálne viacmenej experimentujem. The Glove bola dobrá škola, dnes už pracujem na vlastných skladbách.“

zdroj: Record Mirror, 19/11/1983