Pretty Boy (Robert Smith Remix)

Noel Gallagher a jeho High Flying Birds dnes zverejnili remix skladby „Pretty Boy“, ktorá sa objaví na ich júnovom albume „Council Skies“. Robertov remix je súčasťou deluxe edície albumu.Nejde o náhodu, keďže, ako vieme, Noel je veľkým fanúšikom The Cure.

Originálna verzia skladby „Pretty Boy“, na ktorej sa podieľal aj Johnny Marr, vyšla v novembri minulého roka. V januári Noel v jednom z rozhovorov prezradil, že Robertov remix „znie presne ako The Cure“.

„Ako sa skladba „Pretty Boy“ začala vyvíjať, tak čoraz viac pripomínala zlaté časy The Cure. A bol to jeden z tých bláznivých nápadov, ktoré človek dostane uprostred noci, kedy ho napadne, „rád by som vedel, či by sa do toho zapojil aj Robert Smith. Či by sa ho vôbec podarilo zohnať,“ zaspomínal si Noel.

„Tak som sa ho to spýtal, poslal mu nahrávku a jemu sa zapáčila. Urobil remix a ten sa zapáčil mne. Nikdy som sa s ním nestretol a nikdy s ním neprehodil ani slovo …“

V tlačovej správe k vydaniu remixu sa objavili aj slová Roberta Smitha: „Bol som prekvapený a potešený zároveň, keď ma Noel požiadal o remix tejto krásnej skladby. Užil som si pri jej spomaľovaní a rozkladaní veľa zábavy – náš bubeník Jason mi dodkal skvelý bicí track, s ktorým som sa pohral – no a zvyšok som len rozfázoval do priestoru pod hviezdnou oblohou môjho vzdialeného mesiaca … „

zdroj: NME