Ach, ten anglický humor – 04/2023

„Robert Smith vyjednáva s Ticketmasterom zrušenie termínov Morrisseyho turné“. Aj takto vtipne sa dá reagovať na nedávne skvelé Robertove činy v prospech jeho fanúšikov. (satira)

Crawley, West Sussex – Frontman The Cure a hrdina boja voči monopolom, Robert Smith, vyjednal so spoločnosťou Ticketmaster zrušenie Morrisseyho plánovaného turné po Spojených štátoch. Rôzne zdroje si „vydýchli“, keď dostali potvrdenie o vrátení peňazí.

„Je deprimujúce, ako Morrissey neustále ohlasuje koncerty so závratne vysokými cenami vstupeniek, aby sa po vyplatení peňazí ani neunúval opustiť zákulisie. A čo je horšie, on sa na pódiu niekedy naozaj objaví, aby vystavil ľudí svojmu ignorantskému bláznovstvu,“ povedal Robert Smith, keď sa v jeden daždivý deň zahľadel do okna. „Spolupráca s Ticketmasterom, za účelom zrušenia jeho turné, zabráni oklamaniu jeho fanúšikov, ktorí si tak za menej peňazí môžu pozrieť lepšie kapely. Kiežby som v tomto smere mohol urobiť viac – chcel som prihodiť kupón na vstupenky na koncerty Johnnyho Marra ešte predtým, ako sa Ticketmaster začal vyhrážať, že rozdiel v cene dorovná ďalšími smiešnymi poplatkami – ale aj tak som rád, že môžem Morrisseymu dopriať jeho vlastnú medicínu.“

Morrissey bol doslova oslepený správami o činoch Roberta Smitha, na čo sa mailom dozvedel o zrušení jeho koncertov.

„Rušenie koncertov je jedna z mojich obľúbených aktivít, takže si viete predstaviť moje zdesenie, keď som sa dozvedel, že to ufňukané vemeno z The Cure sa spojilo s Ticketmasterom, aby zrušili moje turné skôr, než som to stihol urobiť ja,“ povedal Morrissey a nahnevane si obliekol tričko. „Ti namyslení bastardi mi o svojej zrade povedali formou štipľavého dovetku, že „toto všetko vďaka Robertovi Smithovi“. Ešte aj ten môj prekliaty manažér je na jeho strane, pretože tak nemusel sám obvolať všetky dotknuté miesta konania koncertov. Takýto naštvatý som nebol odvtedy, čo naša miestna galantéria začala predávať produkty z kože.“

Zástupca Ticketmasteru, Craig Martin, splnil požiadavku Roberta Smitha s obrovskou radosťou.

„Nestáva sa to každý deň, že Ticketmaster urobí zákazníkovi radosť, nieto ešte, že sa mu dostane chvály od Roberta Smitha,“ priznal Martin, zatiaľčo prepočítaval nové metódy obalamutenia návštevníkov koncertov. „Dnes mu však už nedĺžime žiadnu láskavosť a náš PR tím žiari, prvýkrát po desiatich rokoch, šťastím. Viete, nemyslite si, že z Morrisseyho koncertov máme nejaký profit. On keď sa nakoniec aj na pódiu ukáže, tak sa nespokojní zákazníci tak či tak dožadujú vrátenia peňazí. V prípade The Cure nedostávame žiadne sťažnosti a zisky z predaja merch-u nám dostatočne kompenzujú nízke ceny vstupeniek na ich koncerty.

V čase uzávierky začal Robert Smith ďalšie kolo vyjednávaní so svojim poskytovateľom rúžu, aby tak získal množstevnú zľavu.

zdroj: The Hard Times, 13/04/2023