The Dresden Dolls o The Cure

Kým víkendový Riot festival absolútne ovládla banda Robert Smitha, zabávali publikum The Dresden Dolls, ktorých vystúpenie si Robert doslova vychutnal. No a po vystúpení sa s nimi Robert stretol, podebatil, nechýbali slzy šťastia …

TDD: „Tvrdí sa, že by ste svojich hrdinov stretávať nemali a niekedy je to naozaj pravda. Ale v tomto prípade to tak rozhodne nebolo. Niektoré hlboké spojenia a stretnutia sa veľmi ťažko vysvetľujú, či pre na hľadajú správne slová. Možno aj preto máme k dispozícií samotnú hudbu.

The Cure znamenajú pre The Dresden Dolls všetko. Ak má naša kapela nejaký prapôvodcov, sprievodcov, ktorí razili cestu, tak to bola práve táto kapela, ich hudba, tento skladateľ, tento ČLOVEK.

The Dresden Dolls vystupovali na Riot festivale tesne pred The Cure, Robert Smith si pozrel celé naše vystúpenie a po jeho úplnom ukončení s nami strávil dlhý čas v družnom rozhovore. Bolo toho veľa, o čom sa dalo rozprávať a veľa toho, o čom nebolo potrebné hovoriť.

Naše srdcia sú naplnené. Z chaosu sme zotavení, sme na ceste domov, ale než to všetko vyprchá: ľudia, o tom to všetko je. Momenty, kedy čelíme otázke, prečo sme si vybrali túto podivnú prácu; hlasná a radostná pripomienka toho, čo sa stane, keď nás hudba vytrhne zo samých seba a vrhne nás k niekomu inému. To je presne to, čo pre nás v dospievaní urobili The Cure. Táto kapela bola našim mentorom. Oni nás naučili, ako fungovať ako kapela.

V nedeľu večer bolo vyronených veľa sĺz z mnohých dôvodov. Koľko šťastia pre takých gothikov … Veľká vďaka, čo všetko pre nás urobil tím Riot festivalu, ako aj všetkých tým, ktorí prišli na festival nielen zo Spojených štátov.

A veľká vďaka patrí všetkým zo zákulisia, ktorí urobili pre nás všetko a prežili s nami vystúpenie, ktoré zmenilo život. Skláňame sa pred Vami.

Keď z toho snad precitneme, uverejníme viac fotografií … ale nateraz … môj Bože.

Ľúbime Vás.“