Boris Williams

/ nar. 24.4.1957, Versailles, France /

Boris sa pripojil ku The Cure v Los Angeles, v roku 1984, po tom, čo Robert nemilosrdne vyhodil Andyho Andersona zo skupiny. Do skupiny sa dostal vlastne za pomoci Phila Thornalleyho (spolu pracovali na albume Robieho Nevilsa, v r.1986), ktorý ho vytiahol z, vtedy veľmi populárnych, Thompson Twins, kde hral Boris takisto na bicie (krátko na to stiahol z tejto skupiny Boris Rogera).
Svoj prvý koncert s The Cure odohral Boris v Minneapolis, 7.novembra 1984. Donedávna patril k najdlhšie pôsobiacim bubeníkom v skupine. Posledný koncert odohral 13.júna 1993 v Londýne, v England Finsbury Park.
The Cure opúšťa v auguste 1994. Ako dôvod uvádza pomoc svojej priateľke, Caroline Crawley, s jej skupinou The Piggle. Po rozpade ďalšej Carolininej skupiny, „Shelleyan Orphan“, spolu zakladajú skupinu Babacar. Prvý singel „Midsummer“ im vyšiel v roku 1997 a o rok neskôr vydávajú debutový album.
Boris na The Cure celkom nezanevrel. Objavil sa aj pri nahrávaní albumu „Wild Mood Swings“, kde si zajamoval s, vtedy novým bubeníkom, Jasonom, a takisto bol prítomný pri nahrávaní akustického setu „Greatest Hits“.
V súčasnosti stále pôsobí ako bubeník kapely Shelleyan Orphan.