Články

 • „Zdrvujúci“ koncert The Cure – 07/2019

  „Zdrvujúci“ koncert The Cure – 07/2019

  Keď si Robert sadol pred obrazovku, aby si pozrel záznam zo strhujúceho vystúpenia The Cure, v londýnskom Hyde Parku, roku 2018, tak rozhodne nebol pripravený na plné 4K rozlíšenie. „Prvý blízky záber na ľudskú tvár bol práve záber na tú … viac »
 • Interview: Robert Smith (2019)

  Interview: Robert Smith (2019)

  Temný, dementný, mučivý, vášnivý a nevrlý? Ani si nemyslím. Robert Smith z The Cure možno, za tých 40 rokov v čele jednej z najtrvácnejších alternatívnych post-punkových kapiel, získal takúto reputáciu, no v týchto dňoch na neho natrafíte ako sa vyhrieva … viac »
 • 1979 – III

  1979 – III

  18.septembra 1979 reštartovali The Banshees svoje turné po Británii a v roli gitaristu sa po prvýkrát predstavil Robert Smith. Keďže si vydupal, aby im predskakovali samotní The Cure, odohral tak Robert každý večer turné dva sety. viac »
 • 1979 – II.

  1979 – II.

  Do druhej polovice roka vstúpili The Cure ako úspešná britská kapela. 29.júla 1979 odohrali koncert na holandskom open air festivale v Sterrebos, čo bola vlastne prvá zahraničná koncertná cesta kapely. viac »
 • Andy Walter o spolupráci s Robertom Smithom

  Andy Walter o spolupráci s Robertom Smithom

  Už o necelý mesiac si počas jedinej noci budú môcť fanúšikovia z celého sveta pozrieť záznam minuloročného koncertu The Cure v londýnskom Hyde Parku. O finálny zvuk sa, tak ako v prípade „Trilogy“, postaral Andy Walter. viac »
 • 1979 – Cult Hero

  1979 – Cult Hero

  Legendárny projekt Roberta Smitha, ktorý vlastne predznamenal príchod Simona Gallupa do The Cure. Čo všetko tomu predchádzalo, ako samotný projekt vznikol, a neskôr aj „prežil“, sa dozviete v nasledujúcom článku, ktorým si vlastne pripomenieme 40. výročie tejto jedinečnej záležitosti. viac »
 • Hľadanie The Cure v Malahide – 05/2019

  Hľadanie The Cure v Malahide – 05/2019

  Chlapci by plakať nemali, no v časoch, keď vyrastajú, určite počúvajú široký okruh hudby, či autorov. Tak, ako to bolo u Roberta Smitha, ktorý s The Cure vystúpi v Dubline, už 8.júna 2019. viac »
 • 1979

  1979

  Začiatkom januára sa The Cure opäť zavreli do Morgan Studios, kde dokončili svoj debutový album „Three Imaginary Boys“, s ktorým začali písať svoju dlhú hudobnú históriu. viac »
 • 10 faktov o albume „Disintegration“

  10 faktov o albume „Disintegration“

  „Disintegration“ je najlepší album všetkých čias!“ zakričal za odchádzajúcim Robertom Smithom Kyle zo South Parku. A mal pravdu. 8. štúdiový album The Cure sa objavil na trhu 2.mája 1989 a stal sa ich najznámejším. Kapela sa aktuálne chystá prezentovať album … viac »
 • Ľudia ma po tom virálnom videu žiadali o selfie!

  Ľudia ma po tom virálnom videu žiadali o selfie!

  Frontman The Cure o nedávnej účasti na odovzdávaní cien Siene slávy s dodatkom: „Som rád, že som nepovedal to, čo som mal na jazyku.“ Áno, ešte aj viac ako mesiac po odozdávaní cien je pár sekundová, nepodstatná záležitosť nosnou témou … viac »