Curenews01

Marec 1987 (po Glastonburry…)

Zdravím,

Po turné v USA a Kanade, v júli 1986, nasledovali v auguste európske festivaly v Španielsku a Francúzsku. Koncert v Orange bol nafilmovaný pre neskoršie premietanie v kinách. Zvyšok augusta skupina strávila nahrávaním demosnímkov vo Francúzsku. Počnúc septembrom, do polovice novembra nahrávali nový materiál, ktorý bol na konci novembra mixovaný na Bahamách. V decembri The Cure odštartovali post produkciu filmu „The Cure in Orange“, ktorá presiahla aj nový rok. Finálna mixáž albumu prebehla v Belgicku na konci januára. V marci odštartovali turné po Južnej Amerike – v Brazílií a Argentíne…

s láskou,
Janie

Otázky a odpovede (Robert) – 1.

Kedy bude vydaný nový album/singel a aký bude jeho titul?
Novým singlom bude skladba s názvom „Why Can´t I Be You?“, ktorý vyjde v apríli. Album sa bude volať „Kiss Me Kiss Me Kiss Me“ a je pripravený na májové vydanie.

Kedy a kedy budete koncertovať?
V marci v Argentíne a v Brazílií… a potom?

V ktorých kluboch alebo puboch vás môžem zastihnúť?
V každom najbližšom miestu, kde sa budeme práve nachádzať.

Kto navrhuje a vyrába kostýmy The Cure – je možné ich niekde kúpiť?
Šije ich chlapík menom John Flett. Je jedným z Porlových kamošov, v tom čase chodil na strednú (na prelome rokov 1984 a 1985), no myslím, že dnes je už veľmi trendový návrhár… tie kostýmy boli „jednorázovky“.

Akú máte poštovú adresu?
Momentálne sme bezdomovci.

Akým koníčkom sa skupina venuje?
Boris rád jazdí na svojej motorke, Porl rád fotografuje, no hlavne sa venuje umeniu, ja čítam, Simon hráva počítačové hry (teda iba vtedy, keď práve nesnorí po nejakom dobrom drinku) a Laurence… nooo… zaoberá sa spontánnym ľudským samovznietením.

Tvoje najobľúbenejšie Cure skladby?
Mne sa páčia takmer všetky(!!!), no hlavne: faith, sinking, accuracy, a forest, charlotte sometimes, the figurehead, shake dog shake, inbetween days, if only tonight we could sleep…(novinka!) – momentálne týchto deväť.

Ako si spevňuješ vlasy?
KMS gelom a hlavne tupírovaním.

Prečo si si ich ostrihal?
Lebo som ich mal už plné zuby!

Kto ťa inšpiruje?
Milión ľudí – od Tommyho Coopera po Baudelaira (alebo opačne).

Budeme mať niekedy možnosť ešte raz vidieť film „Carnage Visors“?
V blízkej budúcnosti by mohlo byť dostupné na videu na zľavách – ak sa mi teda podarí dostať ku kópií, ktorá bola dostupná pri kompilácií videa „Staring At The Sea“… ale to si potom musím pozrieť a následne sa uvidí…

Aký mejkap si použil vo videu „InBetween Days“?
Myslím, že to bol rúž „Ultra-Violet“.

Chystáš sa dokončiť hudbu k baletu?
To už mám za sebou – išlo len o krátku záležitosť pre choreografa Micholasa Dixona. Bohužiaľ pred dvoma rokmi zmizol niekde v Tokyu – ale stále nestrácam nádej…

Čo je s knihou, ktorú ste dávali dokopy?
„Kniha“ (s názvom „Ten Imaginary Years“) je hotová – takmer(!) a mohla by výjsť niekedy v lete. Ide o jednoznačnú „históriu the cure“ – pravdivý príbeh!!!

zdroj: cure news 01, www.thecure.com