Curenews15

september 1994

Zdravím.

Od posledného vydania uplynul rok a hoci som cítila, že toho nebolo málo, o čom by sa patrilo informovať, v skutočnosti ani nebolo! Ale… veci sa dávajú do pohybu, takže v budúcom vydaní toho bude určite viac… !

Hneď na úvod treba pripomenúť, že toto vydanie som odložila hlavne preto, aby som vás poinformovala o výsledku súdneho sporu medzi Lolom Tolhurstom, Robertom Smithom, Chrisom Parrym a Fiction. Dnes, 16.septembra o 14:00 popoludní bola Tolhurstova žaloba zamietnutá.

Vďaka za vaše úžasné reakcie, skvelé príspevky, ktoré ste posielali na základe mojich žiadostí… naposledy som mnohých z vás odmenila nejakými tými skupinou podpísanými vecami. Šťastní výhercovia, ktorých sme vybrali z vreca plného pošty, dostali svoje ceny začiatkom roka, no a podpísané nahrávky (promo cd „show“) vyhrávajú nasledovní: beverly williams, kami straining, frank mejia, bernie watkinson, sylvia legg, conor rowan, laurent delsarte, paul dancombe, debby garland, fusae iami. Podpísané video „Wish EPK“ zasa: sarah curtis, andrew slinger, stephanie gray, john vincent a jayne waddams.

Začiatkom roka som ukončila „stop press“ servis, ktorý bol nahradený novým servisom, zabezpečuje ho Fiction, „curious“. No ako obyčajne je aj tento servis dostupný len fanúšikom žijúcim v UK. Ak stále nie ste prihlásení, jednoducho zašlite vaše meno a adresu na curious mailing, fiction, 97 charlotte street, london, w1p 1lb. Tento servis zasiela pravidelne aktuality o skupine a dúfajú, že v budúcnosti budú schopní zasielať aj príležitostný špeciálny materiál, ako aj objednávku vstupeniek na koncerty skupiny, informácie o nových vydaniach a pod. Servis Curious bude fungovať v súčinnosti s medzinárodným informačným servisom – dúfam, že budú jeden druhému napomáhať, hlavne čo sa týka noviniek o The Cure, vrátane odpovedí na otázky fanúšikov a detailov o aktivitách skupiny. Takisto dúfam, že Curious servis vyplní medzeru medzi jednotlivým vydaniami Curenews. Nakoľko väčšina mojich noviniek pochádza práve z Fiction, je možné že budú sami manažovať servis s novinkami. Tým by sa mohlo zabezpečiť, že sa všetky novinky dostanú k fanúšikom včas, bez omeškania.

Najväčšieho ohlasu z posledného vydania sa dočkala otázka pre Roberta ohľadne možnosti vydania limitovanej flexi nahrávky, produkovanej špeciálne pre členov informačného servisu. Zo všetkých vašich požiadaviek som zostavila rebríček najžiadanejších záležitostí:

1. niečo nové, doteraz nevydané a exkluzívne
2. inštrumentálne nahrávky, hlavne z obdobia nahrávania „wish“, doteraz nepublikované
3. „ariel“ (nevydaná nahrávka z radio session) / „to the sky“ (dostupná iba na kompilácií „stranger than fiction“)
4. živá nahrávka „Faith“ (konkrétne z Ríma 1989) / „a forest“ (z wish tour) / „forever“ (akákoľvek verzia)
5. čokoľvek z Robertovho sólového projektu „music for dreams“
6. akustické verzie čohokoľvek, no hlavne „fire in cairo“
7. kolekciu „intro“ nahrávok z jednotlivých turné, ako „eyemou“, „airlock“, „tape“
8. nejaký hendrixov cover, no hlavne „purple haze“ (verzia nahratá pre štart rádia Virgin 1215)
9. štúdiová verzia „forever“
10. vianočná skladba spolu s vianočným pozdravom všetkým členom iis!!!

A teraz nejaké skvelé správy…! skupina zareagovala na dve z najčastejších požiadaviek a rozhodla sa vydať kazetu „Lost Wishes“ v limitovanom náklade. Obsahuje 4 doteraz nepublikované inštrumentálne nahrávky. Skladby nahraté počas prípravy albumu „wish“ nesú nasledujúce názvy: „uyea sound“, „cloudberry“. „off to sleep…“ a „the three sistrers“. Kazetu mixoval systémom „dimension d“ Robert osobne (nemám potuchy, čo to je za spôsob, či systém, odpovede hľadajte na obale kazety). Kazeta nebude nikdy dostupná v bežnom obchode. Objednávku nájdete na zadnej strane tohto vydania. Cena je jednotná, pre členov servisu 4 libry, pre ostatných 5.50. V cene je samozrejme zahrnuté poštovné. Osobne som kazetu zatiaľ nepočula, no už sa jej neviem dočkať, keďže už dlhší čas skupina nevydala nič nové!

Začiatkom roka bola pod značkou Reprise vydaná tributová kompilácia venovaná Jimimu Hendrixovi, „Stone free“, ktorá obsahuje aj remixovú verziu „purple haze“ od The Cure (nejde o verziu nahratú pre Virgin 1215). Skladba bola nahratá v Comforts Place v Londýne a produkovaná Robertom a Bryanom „Chuck“ New.

Som si istá, že už všetci viete o filme „The Crow“, ktorý vyšiel v USA v máji, v UK v júni a do kín po celej Európe sa dostal v lete. Bola som medzi šťastlivcami, ktorí boli pozvaní a prvé neverejné premietanie už v januári. Toto bolo pripravené špeciálne pre skupinu, keďže oni film dovtedy nevideli. Okamžite po premietaní nastúpila skupina do štúdia, kde zremixovali skladbu „burn“. Myslím, že skladba bola plánovaná ako singel, ale neskôr bolo toto rozhodnutie zamietnuté. No napriek tomu sa filmová verzia skladby stala súčasťou jeho oficiálneho soundtracku, ktorý bol v UK vydaný štúdiami East West Records na labeli Atlantic (iba vo formátoch kazeta a cd) s nasledujúcim tracklistom:
the cure: ‚burn‘ / machines of loving grace: ‚golgotha tenemant blues‘ / stone temple pilotS: ‚big empty‘ / nine inch nailS: ‚dead souls‘ / rage against the machine: ‚darkness‘ / violent femmeS: ‚color me once‘ / rollins band: ‚ghostridar‘ / helmet: ‚milktoast‘ / pantera: ‚the badge‘ / for love not lisa: ‚slip slide melting‘ / my life with the thrill kill kult: ‚after the flesh‘ / the jesus and mary chain: ‚snakedriver‘ / medicine: ‚time baby ii‘ / jane siberry: ‚it can’t rain all the time‘

Počas leta zažíval v USA film veľký úspech, ale, ako to vo väčšine prípadov býva, v európskych kinách príliš nezaujal a veľmi rýchlo sa z ponuky kín vytratil. Dosť škoda, pretože film stál za pozretie… (aby som bola úprimná, sama som nečakala, že sa mi zapáči)

Dostal sa niekto z vás na premietanie „The Cure In Orange“, ktoré sa uskutočnilo 26. augusta v national film theatre v Londýne? Išlo o časť programu NME s názvom „punk before and beyond“ – prehliadka koncertných záznamov a hudobných dokumentov za posledných 30 rokov. Bohužiaľ, mne samotnej sa tam nepodarilo dostať, ale rada by som si prečítala referencie, kto mal opäť možnosť pozrieť si „orange“ na veľkom plátne.

Opäť je tu kopec zodpovedaných otázok, bohužiaľ, zodpovedané boli pred pár mesiacmi, takže mnohé z odpovedí sú dnes už neaktuálne. Boris sa na tomto vydaní nepodieľal, ale Robert, Simon a Perry nám ako vždy „dodali“ množstvo zaujímavých odpovedí a komentárov.

Prednedávnom som dostala dokonca list od Porla, momentálne sa teší zo života. S Janet majú nový dom a s malým Todom, ktorý začína objavovať svet, zažívajú kopec radosti. No a samozrejme, hoci má iba rok, už miluje hudbu! Porl mal telefonát, ktorý ho vytrhol z nudy, čo znamená, že bude spolupracovať s Robertom Plantom a Jimmym Pageom z Led Zeppelin. Koniec koncov, patrili vždy medzi jeho obľúbené skupiny. Momentálne skúšajú koncertný program, no to je tak nateraz z ich noviniek všetko. Takisto Porl plánoval spolupracovať s Caroline Crawley na jej novom albume… snáď sa v budúcom vydaní dozviete viac. Popritom sa učí hrať na banjo a chvíľu sa zaoberal myšlienkou otvorenia vlastného tetovacieho štúdia (no z osobných dôvodov to zatiaľ pustil z hlavy) – množstvo času mu takisto zaberá maľovanie, ktoré sám opísal nasledovne: „moja práca sa postupne transformuje do veľmi „free štýlu“ “ – môže to byť zaujímavé!

Mnoho z vás spomenulo, ako s radosťou zisťujete, koľko skupín bolo počas kariéry The Cure so skupinou prepojených, takže pokračujem tam, kde som naposledy skončila: The Cranes nedávno vydali nový singel „shinning road“, ako aj album s názvom „loveless“ na značke Dedicated Records. Aktuálne koncertujú po UK so skupinou The Pale Saints, zo stajne 4AD. Dvojsingel „1995/Checkmate“ od Box Office Poison je stále dostupný cez zásielkovú službu. Jednoducho napíšte Russelovi C Brennanovi na adresu: Future Legend Records, 21a Cullesden Road, Kenley, Surrey, CR8 5Lt…. Peter a Adam, ex-Lefaye, pokračovali počali minulého roka v spoločnej práci na rôznych projektoch, nabudúce vám od nich prinesiem viac noviniek!

Robert naposledy spomenul knihu „Ten Imaginary Years“ – jej aktualizovaná edícia vyjde niekedy počas budúceho roka. Som na to sama zvedavá, pretože som bola požiadaná o spoluprácu a v nasledujúcich týždňoch ma čaká stretnutie s autorom knihy Johnny Blackom.

Ďalšiu knihu, mapujúcu kompletne celý katalóg The Cure, vrátane promo nahrávok a limitovaných edícií), napísal dlhoročný fanúšik The Cure a člen medzinárodného informačného servisu, Daren Butler. Daren, čo by náruživý zberateľ, dával dokopy tieto informácie celé roky a dúfa, že sa kniha objaví na trhu v januári 1995. Pôjde o skutočne kompletný zoznam všetkých vydaní, spolu s množstvom obrazovej dokumentácie, ako aj doposiaľ nezverejnených fotografií skupiny. Hoci nejde o oficiálnu publikáciu mapujúcu archív skupiny, sami chalani ju odsúhlasili, dokonca aj doplnili.

Niečo pre fanúšikov z Londýna: čo sa týka žiadosti o pridelenie licencie na vysielanie rádia XFM v Londýne, táto je už podaná na licenčnej rade a rozhodnúť by sa o nej malo 6. októbra.

Nakladateľstvo Danilo práve publikovalo kalendár skupiny pre rok 1995. Všetky exkluzívne fotografie špeciálne pre toto vydanie sú úplne nové. Ja už kalendár vlastním, a musím sa priznať, že sa stal zo všetkých kalendárov môj najobľúbenejší. Ako zvyčajne vám musím pripomenúť, aby ste nekupovali neoficiálne kalendáre – nikdy sa svojou kvalitou nepriblížia ku štandardu.

Krátky pohľad do budúcna, skupina začína s prácami súvisiacimi s nahrávaním nového albumu. A je tu ešte jeden projekt, na ktorý sa všetci tešia. Totiž, ani koncerty nie sú takou vzdialenou realitou… myslím, že rok 1995 bude pre všetkých fanúšikov The Cure ďalším úžasným rokom!

Takže, to je pre tentoraz opäť všetko. Budem sa snažiť vydať ďalšie číslo čo najskôr, ako to len bude možné. Určite bude toho zasa veľa. Očakávam príspevky aj od vás, ako aj nejaké tie vaše zážitky súvisiace s The Cure, veľmi rada ich čítam, aj keď na uverejnenie všetkých tu nie je dostatočný priestor.

Tentoraz by som chcela srdečne poďakovať Chrisovi, ktorý mi pomohol s tou záplavou pošty, ako aj všetkým vo Fiction, Brunovi, no a samozrejme aj samotnej skupine. A takisto aj vám – nezabudnite, že ide o vaše otázky a hlavne príspevky, ktoré tvoria nosnú čast cure news!

Takže do budúceho čísla si užívajte Lost Wishes….

S láskou
Janie

otázky a odpovede

R – Robert
S – Simon
P – Perry

čo ste robili v posledných mesiacoch, spoločne, ako aj mimo skupiny?
R: január – mixoval som „burn“ a pravidelne navštevoval právneho poradcu. február som strávil na súde a počúval vedomé klamstvá. V marci som písal, v apríli som sa obzeral po nejakom novom dome. v máji nahrával demá a fotili sme kalendár! jún – písanie a sledovanie majstrovstiev sveta vo futbale. júl – to isté!
S: bicyklovanie, písanie skladieb, zvládanie hry na mandolíne, zmieroval som sa s osudom a príliš veľa pil a následne spával v priekopách.
P: chodil som na ryby

Kedy môžeme očakávať vydanie nového albumu? Má už teraz nejaký názov?
R: Momentálne o ňom uvažujem ako o „ďalšom albume“ (niekedy „bare“), ale zrejme jeho názov budeme mať až potom, čo v auguste dokončíme demá (a zrejme potom vyjde až na jar)

Máte hotové demá už pred nástupom do štúdia a tam už len selektujete zoznam skladieb, ako obyčajne?
R: dnes už máme 20 demoskladieb, z ktorých 8 je smerodajných – takže ešte ich zopár potrebujeme (to je nevýhoda stúpajúcich očakávaní a štandardov!)

Aké smerovanie cítiť z nového materiálu?
R: je to veľmi zvláštna zmeska – moje 2-3 najobľúbenejšie skladby sú tak trochu akustické, ale treba to ešte vyladiť akustickými gitarami, slákmi…

Je niečo, čo by sme mohli od nového materiálu očakávať?
R: pôžitok a radosť (dúfam!) a trochu zmätku…

Ako vnímate dnes Porlov odchod a myslíte, že to bude mať dopad na zmenu hudobného smerovania skupiny?
R: nie. som si istý, že mnohé z nových skladieb sa budú porlovi páčiť

Ešte stále neplánuješ obsadiť Porlov post novým plnohodnotným členom skupiny?
R: nie, aj keď na nahrávanie určite nejakých hudobníkov najmeme.

Myslíš, že je tu možnosť, že by sa Porl mohol opäť zúčastniť na projektoch Cure – na živých vystúpeniach, nahrávaní alebo inak umelecky?
R: ale áno, som si istý, že určitými kapacitami by prispievať mohol

Nebol si sklamaný prezentáciou, umiestnením v rebríčkoch, albumov „show“ a „paris“?
R: podľa mňa oba albumy sú dedičstvom hlavne pre „cure“. a som si istý, že o pár rokov svet prehodnotí ich kvalitu a možno sa dočkajú aj nejakého ocenenia!? (a možno navždy upadnú do zabudnutia)

Prečo ste „burn“ nevydali vo forme singla?
R: nebolo by to správne. tá skladba znie (zámerne) ako „starý“ cure song (akoby z časov „pornography“, konkrétne „hanging garden“)

Váš názor na film „the crow“?
R: naozaj sa mi páči
S: prekvapivo musím priznať, že je vážne dobrý. niečo medzi „the sandman“ a tým, čo má v sebe každý z nás
P: excelentný

Prekvapil vás úspech filmu, ako aj soundtracku v Amerike?
R: ani nie. film má všetky správne ingrediencie a bohužiaľ Brandonova tragická smrť tomu dodala ešte väčšiu mystiku.

Je pravda, že ste natočili promoklip k „purple haze“? Ak áno, prečo nebolo doposiaľ nikde prezentované?
R: v mojej hlave som k tomu promo pripravil video už nespočentne veľa krát, bohužiaľ iba ja jediný zastávam názor, že by to bol skvelý singel. To vieš, nahrávacie spoločnosti!

Kedy myslíte, že sa opäť objavíte na pódiu?
R: budúci rok

Myslíte, že ešte niekedy vyrazíte na regulérne svetové turné?
R: To bude závisieť od toho, aké náročné by bolo. no aj tak budeme určite robiť turné.

Preferujete hranie v uzavretých alebo otvorených priestoroch?
R: obyčajne to závisí od miesta a počasia. Mám, ako aj nenávidím oboje.
S: vonku
P: vonku

To sa pri živom hraní úmyselne sústredíte pohľadom vždy na jednu osobu? Ak áno, tak podľa čoho si vyberáte tvár v dave?
R: kontakt tvárou mávam so zopár ľuďmi v prvých radoch (moje oči nemajú tak dobrý zrak, aby som si dovolil očný kontakt). o nejakom výbere neuvažujem, vec náhody…
S: ja som totálne slepý
P: nie. pozeráme sa do tváre jeden druhému a …

Si si vedomý, že jedna z tvojich svadobných fotografií zdobí obal jedného z mnohých bootlegov? Netrápi ťa to?
R: áno som a áno, trápi ma to. je to bootleg the cure, nie mňa a mary

Koľko kusov cd „stranger than fiction“ bolo vlastne vydaných?
R: myslím, že asi 15 000

Prečo chýba na cd verzií „Three Imaginary Boys“ skladba „World War“?
R: tak na to si vážne nespomeniem – že by preto, že ju neznášam?

Počul si ep platňu coverov The Cure v podaní terryho edwardsa? ak áno, aký máš na ňu názor?
R: úprimne, vôbec som ju nepochopil. chvalabohu.

Bol si so skupinou v Sean´s show? Nebolo ťa tam totiž vidieť. Ak si tam nebol, kto tam bol namiesto teba?
S: Ale áno, bol, no ja nie som veľmi dôležitý.

Váš najmenej obľúbený cure song?
R: „world war“ (a „pilbox tales“, či „heroin face“)
S: ťažko na toto odpovedať, pretože sa mi páčia všetky, teda hoci toho „boom boom boom“ v „A Forest“ už začínam byť presýtený
P: žiaden ma momentálne nenapadá

Najobľúbenejšie tri „béčka“ the cure?
R: „happy the man“, „2 late“ a „harold and joe“, och a ešte „this twilight garden“!!!
S: „bable“, „fear of ghosts“ a ďalšie
P: „this twilight garden“, „big hand“, „new day“

Skončil by si s the cure, keby ťa o to mary požiadala?
R: také čosi by po mne nikdy nechcela

Čo je to za metódu „fish-panning“, ktorú ste použili pri albume „blue sunshine“?
R: ja som „odstavil“ svoju ľavú ruku, severin svoju pravú a takto sme pracovali

Máte nejaké správy o činnosti niektorých z ex-členov the cure (okrem lola)?
R: áno, o porlovi
S: nie.

Nezbrzdí práve prebiehajúci súdny proces vaše plány v najbližšej budúcnosti?
R: nie, pretože neverím, že tá nenásytnosť a nespravodlivosť zvíťazí (aj keď v reálnom svete sa to stáva veľmi často…)

Váš pocit zo smrti Curta Cobaina?
R: bezmocnosť a smútok
S: zasiahlo ma to viac, ako som si myslel, že by ma niečo také mohlo zasiahnuť
P: poľutovaniahodné

Je Michael Jackson vinný?
R: vždy!
S: ako som sa vyjadril už v minulý rok, je to prekliaty bastard a dúfam, že zhorí v pekle.
P: je na tomto svete vôbec niekto nevinný?

Váš názor na nasledovné skupiny:
the breeders – R: excelentní / S: milí a šťastní / P: žiaden
frank black: R: niekedy ho mám celkom rád / S: nie som si istý / P: žiaden
sonic youth: R: príliš strojení / S: hmmmm? / P: žiaden
bjork: R: uffff (možno tak stará „birthday“ od sugar cubes) / S: ok / P: žiaden
the lemonheadS: R: bŕŕŕ! / S: hrozné / P: žiaden

Aké kapely v súčasnosti počúvate?
R: banco de gaia, hole, madder rose, depeche mode! ‚ambient dub‘ vols 1-3!!! … nick drake …
S: neberte to, čo poviem teraz ako smerodajné: the levellers, chumbawamba, the wonderstuff a jah wobble.
P: žiadne

Obľúbené albumy a single za posledný rok?
R: the breeders – ‚last splash‘, banco de gaia – ‚maya‘, cranes – ‚forever‘, ‚kings of cajun‘ vols 1&2, gabrielle – ‚dreams‘!, madder rose – ‚bring it down‘, nirvana – ‚in utero‘, kompletný katalóg ‚relax with nature‘
S: ‚anarchy‘ – chumbawamba.
P: ‚echoes of spain‘ od johna williamsa (myslím, že z toho albumu nevyšli žiadne single

To si vážne ty, kto spieva v skladbe „the ring“ od fools dance?
S: obávam sa, že áno

Kto boli „The Obtainers“ a kto napísal ich dve skladby „pussy wussy“ a „yeh, yeh, yeh“?
R: To boli dvaja chalani z Crawley, mali okolo 10 a v roku 1978 sa motali okolo domu mojich rodičov s páskou, ktorú nahrali doma a namiesto nástrojov použili kartónové krabice a lyžice. Prišlo mi to geniálne, tak som ich zobral so sebou do štúdia a nahral ich, v prestávkach nahrávania „cult hero“. Singel bol vydaný s „the magspies“ (jedna zo Simonových starých kapiel) na b-strane. Predalo sa toho cez 500 kusov! (a nikdy viac nič nenahrali!)

Kto konkrétne ťa pri písaní skladieb ovplyvňuje najviac?
R: momentálne ešte stále nick drake (a obrazovo mervyn peake)

Aký to bol pocit, keď tvoj sa tvoj brat daryl pripojil k depeche mode v to isté obdobie ako ty k the cure?
P: skvelý!

Kto je lepší, Depeche Mode, či The Cure?
P: ale no tak!

Čo je pravdy na poverách, že si sa minulý rok osobne zúčastnil na jednej z najdôležitejších módnych prehliadok?
P: Vôbec nič, bolo to rok predtým.

Nahnevalo vás, keď komisia prideľujúca licencie pre rádiové vysielanie zamietla žiadosť na vysielanie rádia XFM?
R: áno. dúfam, že nová žiadosť už bude úspešná.

Ak by si sa mohol opýtať Alexa Harveyho jednu otázku, ako by znela?
R: Môžem od vás dostať jedno tričko prosím?

Váš názor na MTV? Myslíte, že sa k vám chovajú férovo?
R: mtv pozerám veľmi zriedka, takže neviem (ale raya cokesa mam rád!)
S: je mi jedno, ako s nami zaobchádzajú. podľa mňa je to mcdonaldská sračka vo vizuálnej podobe. tlačia bon jovi, u2… kašlať na nich.
P: neviem.

Páčia sa vám Beavis a Butt-head?
R: 15 sekúnd za týždeň, na viac nemajú… a na Simpsonovcov už vôbec
S: prepáč, nikdy som ich nevidel.
P: áno

Viete spievať?
S: ako tak
P: nie!

Čo hra na bicie?
R: veľmi úboho.
S: vyjdem vždy z rytmu
P: nie!!!

Privyrábali ste si niekedy hraním na ulici?
R: no, to by som sa prepadol od hanby (hoci „unplugged“ k tomu pocitovo nemal ďaleko)
S: akurát tak v záhrade
P: ako koľko krát!!! (spýtaj sa Roberta)

Najhorší džob, aký ste kedy mali?
S: v továrni na plasty, pripomínalo mi to peklo
P: snažili sme sa postaviť mólo, po kolená v blate, k tomu príliv…

Počúvate niekedy demá, ktoré vám posielajú fans? Už vás niektoré niekedy naozaj ohromili?
R: počúvam to vždy a snažím sa na ne odpovedať, no len máločo z toho ma fakt postaví na nohy… ale niekedy sa to fakt stane.

Chodíte na futbalové zápasy londýnskych klubov?
R: nie!
S: niekedy na arsenal

Čo by si urobil, keby sa Eden zrazu rozhodol, že bude podporovať „spurs“?
S: pošlem ho späť do maternice.

Váš najobľúbenejší pub na celom svete?
R: vzadu u mňa na záhrade v lete (nemyslím si, že som už našiel svoj obľúbený pub)
S: the coopers, ale aj the anchor. oba vo východnom sussexe
P: ten, ktorý je z môjho domu najďalej!

Ideálny partner na drink?
R: mesiac a zvuk mora
S: robert, widge a dave nash
P: claudia cardinale

Koľko fliaš/pínt vypijete v priemere pri dobrom posedení?
R: to nikdy nepočítam!
S: tak na toto sa veľmi ťažko odpovedá, pretože ľudia v skupine sa radi predvádzajú, no ale povedzme, že strašne veľa
P: máme tu asi nejakého správneho chlapa!

Váš názor, prípadne skúsenosti s ilegálnymi drogami?
R: prečo? máš nejaké? (podľa mňa by žiadne drogy nemali podliehať zákonu, okrem heroínu, ten by mal byť regulovaný, ale ostatné drogy sú fájn! nie sú o nič horšie ako alkohol…)
S: rob čo chceš, ber ich ako dlho budeš vládať, ale hlavne sa s tým nechváľ. ja ich brať nemôžem, ale poznám takých, čo môžu.
P: vďaka tomu, že sú ilegálne, sú také drahé – preto je to taký dobrý biznis, a hlavne príťažlivý. ale zrejme majú svoj účel – spôsob, ako zabiť čas.

Už ste boli niekedy zatknutí, a prečo?
R: Raz v Holandsku, za verejný priestupok. Raz v Luxemburgu za výtržníctvo a potom v Japonsku za neprispôsobivé chovanie: za všetkých troch som vyviazol len s „napomenutím“!!!
S: áno. na letisku gatwick. dali mi dole nohavice a nič nenašli (teda okrem toho jediného)
P: áno, za pašovanie heroínu (robím si srandu)

Čo nutkanie niekoho zavraždiť?
R: nie tak často, ako to bolo kedysi… lenže to by som potom už nevidel mnohých…
S: v prípade pedofilov vždy!
P: príležitostne

Najvýznamnejšia vec, ktorú ste komu povedali?
R: nie.
S: choď do prdele a zomri na rakovinu.

Najhlúpejšia vec, ktorú ste urobili len preto, aby ste na niekoho zapôsobili?
R: skok do priepasti
S: hovoriť úplné kraviny, lenže ja neviem na ľudí zapôsobiť
P: pri niagarských vodopádoch som preliezol cez zábradlie – to bolo pekne hlúpe

Čo by sa museli ľudia naučiť, ak by sa chceli stať vašimi najbližšími priateľmi?
R: neviem. možno nič.
S: piť tak, aby so mnou vydržali do rána
P: vynechajme túto otázku prosím

Čo vám preblesne hlavou pri pohľade do zrkadla?
R: nečum na seba príliš dlho
S: nikdy sa do zrkadla nepozerám, a to je vážne pravda. Keď sa holím, tak mám pocit, že som po sebe aj tak nechal strnisko. a to vážne neklamem.
P: pane bože!

myslíš, že pcháš nos aj do vecí, do ktorých ťa nič?
R: práve naopak
S: väčšinou áno. chcem vedieť o všetkom!
P: to sa ma prečo pýtate?

Čo ťa privádza do smútku?
R: hlavne ľudia
S: hippisáci, čo kradnú deckám balóny, majster sveta danny a pod.
P: všetko, všetko! dokonca aj keď mám byť šťastný, som smutný. potrebujem pomoc.

Plníte sľuby?
R: pokúšam sa – neznášam, keď ich musím porušiť
S: naozaj sa posnažím… sľubujem
P: áno

Stretli ste už niekoho, koho ste pokladali za skvelého po každej stránke
R: nie a nemyslím si, že sa mi také čosi niekedy stane
S: nie. áno. takmer!
P: nie

Najzvláštnejšia osoba, akú ste kedy stretli
R: chris parry za ním nasleduje boris, simon, porl a perry. a tom wilson!
S: väčšina ľudí, ktorých som tento rok stretol na glastonbury
P: čo je to byť zvláštny?

Omrzia vás veci veľmi rýchlo?
R: nie, ak sa z nich teším
S: nie, ale keď sa tak stane, tak čo už s tým?
P: bohužiaľ áno.

Radšej zaklamete a neublížite alebo poviete pravdu a človeka zraníte?
R: aj tak, aj tak, záleží od toho, s kým sa práve rozprávam
S: ľudia to robia raz tak, raz onak, a ja som ako každý iný
P: radšej poviem pravdu tak, aby menej bolela

Obyčajne sa zložitej situácií vyhnete alebo jej čelíte?
R: obyčajne jej čelím, no často si želám, aby som sa tomu vyhol!
S: dnes sa jej obyčajne postavím
P: jednoznačne sa jej vyhnem.

Dávate na názor iných?
R: cením si názory len skutočnej hŕstky ľudí, a veľmi zriedka registrujem aj názory iných! (toto je moja najčastejšia zlá vlastnosť, niekedy mi to však zachráni dôstojnosť)
S: rád by som si to o sebe myslel
P: áno

Najťažší deň/udalosť v tvojom živote?
R: odchod zo školy (a prekročenie 30-tky!)
S: ťažko sa mi na taký deň spomína, ale nedávno mal eden salmonelózu
P: čiakoľvek smrť

Ak by ste si mali vybrať medzi priateľstvom a láskou, čo by ste si vybrali a prečo?
R: myslím, že tieto dve veci idú ruka v ruke. medzi tým sa nedá vybrať.
S: podľa mňa sú tie dve veci veľmi silne prepojené
P: lásku, pretože… kto by ju nechcel?

Čo máte silnejšie, hlavu, či srdce?
R: záleží od toho, s kým som.
S: srdce
P: moje prekliate srdce

Ako reagujete na odmietnutie?
R: beriem ho ako fakt! a ďalej sa tým netrápim!
S: nemyslím si, že má niekto vôbec rád odmietnutie
P: idem si užiť s nejakou inou.

O čom snívate?
R: o dokonalých momentoch
S: byť niekým, koho majú ľudia radi
P: to vám nepoviem

Si nenapraviteľný klamár?
R: niekedy
S: ako mám na toto odpovedať? ak poviem nie, ako budete vedieť, že neklamem?
P: jednoznačne, čoby, absolútne nie.

Najobľúbenejšia a najmenej obľúbená celebrita, s ktorou ste sa kedy stretli?
R: mám rád rodney marsha, rogera daltreya, seana hughesa, roba newmana, martina goreho a tommyho coopera. myslím, že najprotivnejšou celebritou, s ktorou som musel byť v jednej miestnosti bol chris de burg, ale vtedy tam boli iste aj ďalší, na ktorých si nespomeniem.
S: najnepríjemnejší bol paul weller, ale toho som stretol už veľmi dávno (odporný a arogantný), ale najsuper boli cranes a wayne hussey
P: to sú všetko milí, milí ľudia

Nejobľúbenejšia ženská celebrita a prečo?
R: mám rád kate bush za jej „the hounds of love“
S: helena bonham carte, imogen stubbs (po nej strašne túžim) a sinead o´connor, pretože je strašne milá
P: všetky… teda takmer…

TV programy, ktoré sa snažíte nevynechať?
R: simpsonovci! (a futbal!)
S: coronation street, emmerdale farm a programy o jedle a pití (pretože inak robí jilly ako nepríčetná)
P: programy o vesmíre a o nočnej oblohe, momentálne aj beavis and butt head. trochu seinfeld a nočné šou.

Pozeráte aj nejaké „mydlové“ seriály, ak áno, ktoré?
R: takými programami vyslovene pohŕdam!
S: pozrite vyššie
P: nie.

Váš najobľúbenejší dj?
R: jed the fish
S: tak ten rozhodne nie, nie pre hudbu, akú hrá, ale preto, že vie toho veľa zmrviť. lepší je danny baker.
P: súhlas.

Máte obľúbeného novinára?
R: johnny black! (a to musím zdôrazniť!)
S: nie
P: nie

Akému športu, koníčkom ste holdovali?
R: futbal, tenis, stolný tenis, petanque (so skupinou), biliard, astronómia, bicyklovanie, pitie, čítanie, snívanie a archeológia! (z času na čas šach s počítačom)
S: bicyklovanie, bicyklovanie a potom trochu ešte bicyklovanie
P: rybárčenie

To máš vážne vlastnú záhradu?
R: aby som bol úprimný, mal by som ju zbaviť buriny

Ako je to s tvojim priateľstvom s Robom Newmanom?
R: keď sme spolu, je to skvelé! no stretnúť sa nám podarí len raz za čas.

V rozhovore pre magazín „best“ si uviedol, že simon a perry majú neuveriteľne komplikované životy. prečo?
R: spýtaj sa ich

Kto by podľa vás mohol stvárniť „tank girl“ na filmovom plátne?
S: neviem, ale tank girl niekde asi existuje, takže by to mala byť práve ona. Prečo viac mužov nenosí legíny? Možno majú strach, aby na nich ľudia nekričali alebo sa im jednoducho nepáčia, viac mužov tuším preferuje Levi 501-tky.

Máš talianskych predkov?
P: áno

Chcel by si sa raz oženiť a mať deti?
P: nie

Kam chodíš rybárčiť?
P: kamkoľvek
Preferujete stravovanie vonku alebo domáce stravovanie?
R: určite stravovanie doma (nik totiž nevidí, ako moje jedlo skončí)
S: záleží od piva
P: doma nikdy nevarím (ani tak často nejedávam vonku)

Zjazdil si tento rok trasu Londýn – Brighton?
S: tento rok ešte nie. minulý rok áno, býva tam totiž príliš veľa ľudí, ktorí sú si nie istí, či majú odpadnúť, prechádzať sa alebo chytiť infarkt. Ale inak, tá trasa je super.

Prešiel si v testoch na vodičák
S: ešte stále nie

Ak by mali byť ostatní zo skupiny zvieratá, čím by boli?
R: simon: pes (taký čierny, priateľský), boriS: žirafa, perry: bobor (alebo medveď)
S: robert: panda, boriS: netopier, perry: králik
P: robert: ryba, simon: ryba, boriS: ryba

Už ste niekedy videli ufo?
R: nie „skutočné“…
S: no, áno, ale nik mi neveril. bolo to na brightonskej ceste a zanechalo to za sebou dúhovú stopu (a bolo to ešte predtým, ako som skúsil drogy)
P: nie, teda okrem jedného prípadu, keď som bol vo švajčiarskych alpách. v noci. malo to plno svetiel. malí zelení mužíčci. to žiarivé svetlo ma vyčerpávalo – pamätám si operačný stôl. Celé mi to prišlo, akoby sa to odohrávalo počas niekoľkých minút, no keď som precitol, zistil som, že som bol preč tri dni. (moja kniha o ufo bude publikovaná budúci mesiac)

Už ste niekedy videli ducha?
R: niekedy mám pocit, že aj áno.
S: v tomto som si nie veľmi istý. Ale pamätám sa, keď som mal asi 4, tak zo šatníka vyšla akási ruka a snažila sa mi hrať bábkovú šou.
P: nie

Trpíte nejakými fóbiami?
R: neznášam veľké pavúky a okná, ktoré nejdú otvoriť. a strážne psy
S: potkany, pavúky, výšky, ropuchy, žaby, Lol, no, hlavne Lol.
P: nie

Píšete si denníky?
R: ani nie, ale keď ma prepadne taký pocit, tak si niečo zapíšem.
S: už nie
P: nie.

Akú vodu po holení používate?
R: rose musk alebo vanilla
S: žiadnu. niekedy použijem patchouli
P: žiadnu

Najobľúbenejší a najneobľúbenejší predmet v škole?
R: mal som rád angličtinu a nenávidel matematiku
S: najradšej som mal ekológiu (to sme mohli chodiť von) a najhoršia bola matematika.
P: umenie (p. thotnborough, p. pegramová, slečna saundersová), matematika (všetci učitelia), ale čo je zahanbujúce, atematika mi teda moc nešla.

Neľutovali ste niekedy, že nemáte univerzitné vzdelanie? R: nie! to by som asi čítal menej, ako čítam! a pochybujem, že by som mal toľko skúseností…
S: niekedy
P: no, ani nie, ale možno je všetko….

Podporovali vás rodičia vždy v hudbe alebo boli skeptickí?
R: naši ma vždy podporovali – dokonca sme v ich jedálni často skúšali
S: nikdy som sa ich na to nepýtal, no mi v tom nebránili
P: vždy ma nechali robiť to, čo som chcel

Najužitočnejšia vec, ktorú vás rodičia naučili?
R: nikdy sa nevzdávať
S: všetko je aj tak blbosť
P: nežeň sa

Nakoniec, z čoho by ste sa radi vyspovedali? Prípadne čoho by ste sa radi zbavili?
R: podporujte hnutie proti budovaniu ciest, nikdy nevoľte konzervatívcov a vždy verte, že individuality vytvárajú rozdiely
S: mojej neuváženosti
P: ochlpenia!

zdroj: cure news 15, www.thecure.com