Curenews16

november 1995

Zdravím,
no, čakali ste opäť trochu dlho, ale konečne som späť s curenews 16 a mám pre vás množstvo skvelých správ! Ale najskôr, s radosťou vám oznamujem, že odteraz budem schopná veci robiť rýchlejšie a precíznejšie, pretože Perry sa ponúkol, že mi so servisom pomôže, čím budú veci ešte dostupnejšie a z informačného hľadiska omnoho rýchlejšie. Faktom však je, že posledné mesiace sme museli čakať, ako sa veci vyvinú a potom som ešte musela čakať na vhodný moment, kedy sa mohlo všetko pustiť do tlače…

A teraz k novinkám. The Cure odštartujú rok 1996 dvoma koncertami v Brazílií v polovici januára, jeden koncert je plánovaný pre Rio De Janeiro a druhý pre San Paulo. Na 16.apríla je plánované vydanie nového singla (zatiaľ bez názvu) a o pár týždňov neskôr, presnejšie 6.mája, vydanie dlhoočakávaného (takisto zatiaľ nepomenovaného) albumu. Na koniec mája je plánované turné po UK a Írsku s veľkým koncertom v Londýne. V júni si však doprajú chalani krátku prestávku (čírou náhodou bude práve vtedy prebiehať európsky šampionát vo futbale!). Na Deň nazávislosti odštartujú turné na východe USA, potom sa presunú do Európy a je možné, že zájdu aj do Japonska.

Perry s Rogerom sa aktívne zapojili do rozbehnutia oficiálneho cure servisu na internete a dúfam, že v budúcom vydaní vám budem ohľadne tejto záležitosti schopná priniesť všetky detaily. Ako určite mnohí z vás viete, internet je plný neoficiálnych cure stránok, ktoré obyčajne prinášajú kopec neoficiálnych informácií o skupine. Zámerom The Cure je spustiť servis, pravidelne aktualizovaný, ktorý zaručí dôveryhodnosť informácií. Radi by zistili, ako sa vám bude cure stránka páčiť.

Fanúšikovia z UK si určite spomenú na ohlásenie „curious“ servisu Fiction (ktorým chceli nahradiť „stop press“ servis). Za posledný rok však nepublikovali žiadnu informáciu, no nedávno sme spojili sily, servis oživili a rozbehli. Ak ste nezachytili žiadnu informáciu, zaregistrujte sa na adrese: curious mailing, fiction records, 97 charlotte street, london, w1p 1lb.

Ako už všetci viete, Boris sa počas minulého roka rozhodol opustiť skupinu a na poste ho vystriedal Jason Cooper. No a je nám potešením v skupine opäť privítať klávesáka Rogera O´Donnella.

Dúfam, že počas leta sa každému z vás podarilo navštíviť aspoň jeden z festivalov, na ktorých vystúpili The Cure. Pre poriadok uvádzam rozpis letných termínov (1995):

06/06/1995, panathinaikos stadium, athens, greece
10/06/1995, sonoria festival, milan, italy
16/06/1995, rock am see festival, konstanz, germany
25/06/1995, greenpeace festival, glastonbury, england
30/06/1995, roskilde festival, denmark
01/07/1995, torhout rock festival, belgium
02/07/1995, wercher rock festival, belgium
07/07/1995, les eurockeennes, belfort, france
09/07/1995, lisbon super rock, gare maritima de alcantada, portugal
14/07/1995, gurten festival, bern, switzerland
18/07/1995, plaza de toros de las ventas, madrid, spain

Vybrala som sa na Glastonburry, lenže bohužiaľ… ak som stála dostatočne blízko pódia, tak som prakticky nič nevidela a ak som zasa vyliezla na kopček s naozaj dobrý výhľadom, to zvuk zasa za veľa nestál. Preto vystúpenie na Glastonbury´95 nepatrí medzi najpríjemnejšie koncerty. Rádio BBC1 vysielalo prevažnú časť koncertu v priamom prenose a Channel4 zasa zaradili správu o vystúpení do svojho zoznamu najdôležitejších udalostí týždňa.

Nasledujúci piatok sme sa s Chrisom rozhodli letieť do Dánska na Roskilde Festival – tentoraz som už išla na istotu – pridelili nám kartu so vstupom do všetkých priestorov, čím sme mali povolené pobývať aj na pódiu. Skvelý výhľad, skvelý zvuk. Po vystúpení sme sa spolu so skupinou vybrali pozrieť si na iné pódium skvelé vystúpenie Supergrass. Neskôr sme sa zasa spoločne vybrali do ich stanu, kde sme spoločne spláchli zopár pív, odkiaľ nás potom viezol šialený šofér v príšernom mini-buse do Kodane. Vďaka za Perryho a Simonove nekonečné vtipy, ktoré nás odvracali od uvedomovania si skutočnosti, že ten šialený šofér si to s nami mieril v príšernom daždi 150-kilometrovou rýchlosťou!!!

Čo sa týka playlistu, The Cure odohrali 30 skladieb, medzi ktoré zaradili tri úplne nové skladby: want, fascination street, a night like this, pictures of you, lullaby, push, just like heaven, trust, jupiter crash, dressing up, high, the wak, friday i’m in love, inbetween days, from the edge of the deep green sea, shiver and shake, disintegration, mint car, close to me, let’s go to bed, why can’t i be you?, charlotte sometimes, a forest, end, boys don’t cry, 10.15 saturday night, a strange day, three imaginary boys, killing an arab, forever.

Ešte predtým, ako sa kapela vybrala na cestu po európskych festivaloch, nahrali v štúdiu skladbu „dredd song“, ktorou prispeli na soundtrack k novému filmu Sylvestra Stalloneho, „Judge Dredd“. Soundtrack bol celosvetovo vydaný pod hlavičkou Sony.

Takisto nahrali coververziu „Young Americans“ od Bowieho. Touto skladbou prispeli na kompilačný album „104,9“, ktorý poslúžil ako podpora rádiu XFM pre získanie vysielacej licencie pre londýnsku oblasť.

Robert sa po prvýkrát stretol s Davidom Bowiem osobne pred pár mesiacmi, kedy s ním nahral rozhovor práve pre XFM. Rozprávali sa o témach ako umenie, turné, sláva, ich obľúbené nahrávky a Barry Manilow!

Posledný album, po ktorom sa oplatí siahnúť, je kompilácie s názvom „devolution“ – alternatívne klasiky z rokov 1975 – 1985 – medzi ktorými sa objavil aj 12″ mix „A Forest“ (prvý krát, čo sa táto verzia objavila na cd). Medzi inými na kompilácií nájdete aj skladby od Joy Division, New Order a Killing Joke.

Oficiálny kalendár skupiny na rok 1996 vyšiel nedávno opäť vo vydavateľstve Danilo. Obsahuje úplne nové fotografie od Paula Coxa.

Aj tentokrát skupina odpovedala na vaše otázky. Stalo sa tak ešte počas leta, takže niektoré odpovede už nebudú aktuálne. No aj tak som sa ich rozhodla uverejniť, pretože je to zaujímavé čítanie. Všetko nájdete na ďalšich stranách.

Robert bol veľmi láskavý a venoval nám dve podpísané tričká – tie darujeme dvom z tých, ktorý nám do ďalšieho vydania prispejú čímkoľvek. Tak píšte – recenzie, vaše zážitky, pošlite fotografie, čokoľvek!

Srdečná vďaka každému, kto nám pomohol s týmto vydaním, obzvlášť Perrymu – je skvelé mať ťa na palube! A obzvlášť ďakujeme Darylovi a Brianovi, ktorí sa o nás vzorne starali v Kodani!

Takže, do ďalšieho vydania… šťastné Vianoce… uvidíme sa v budúcom roku.

s láskou
Janie

otázky a odpovede

r – robert, s – simon, p – perry, o – roger, j – jason

Čo ste robili počas dvoch posledných rokov?
r: 1994 – jún, majstrovstvá sveta / júl – lost wishes / august – demosnímky bez borisa / september – vypísanie konkurzu na bubeníka /október – december – nahrávanie v St.Catherine, v Bath so siedmymi rôznymi bubeníkmi – jason cooper, mark price, ronald austin, louis pavlou, bob thomspon, martin gilker a scott?
1995 – január – jason sa pridal ku skupine / február – vrátil sa Roger / marec – apríl – nahrávanie a užívanie si, na veľkú noc sme hrali tenis!! / máj – skúšanie / jún – júl – európske festivaly, no a v auguste začíname s finalizačnými prácami k novému albumu, mixáž a pod…. p: poflakovali sme sa v dome jane seymourovej

Čomu sa momentálne venujete v štúdiu?
r: spievam a mixujem, chceme dokončiť všetkých 25 skladieb a z nich potom vyberieme tie, ktoré pôjdu na album. A práve sme dokončili coververziu Bowieho „young americans“ pre kompilačný album rádia XFM.

Kedy môžeme očakávať vydanie nového albumu?
p: boh vie? keď bude dokončený (možno v marci 1996)

Má už album názov a akým hudobným smerom sa uberá?
r: niekedy ho v myšlienkach volám „bare“, inokedy zasa „jupiter crash“. jednoznačné hudobné smerovanie nemá, je veľmi rôznorodý.
p: momentálne je skutočne multismerovo orientovaný

Kto produkuje album?
p: steve lyon a robert

Ktorý z tohtoročných festivalov bol vašim najobľúbenejším a prečo?
r: mne sa v podstate páčili všetky – atény boli skvelé, pretože to bol prvý koncert a súviselo s ním najviac vzrušenia, na glastonburry bola zasa zábava, madrid bol neočakávaným bonusom, ale belfort som si asi užíval najviac – na tom koncerte fungovalo absolútne všetko.
s: torhout. to bola skutočná cure záležitosť. nervózne profesionálne kapely a my sme nevedeli, čo sme urobili zlé/dobré, že sme ich urazili
p: atény. to preto, že to bol prvý koncert. glastonbury, pretože glastonbury a madrid, pretože to bol koncert navyše – keďže sme už vtedy mali pocit, že všetko je za nami.
o: atény. bol to prvý koncert a je to úžasné mesto.
j: glastonbury, pretože to bola doma.

Ktoré zo skupín hrajúce na festivaloch sa vám páčili?
r: supergrass boli skvelí, asi najlepšia kapela, ktorú som tento rok zažil. Ale keď som videl Poz na pódiu s p&p, tak mi pookrialo srdce.
s: no buďme úprimní, nepáčila sa mi žiadna z nich!
p: pj harvey bola naozaj skvelá, je to veľmi talentovaná hudobníčka. ale takisto som si užíval koncert rem.
o: van halen, blur, sinead, no určite nie rem alebo p&p
j: supergrass, pj harvey

Bol si nervózny pred svojim debutom v aténach?
j: áno

Objavíte sa ešte do konca roka niekde na koncerte?
r: to je veľmi nepravdepodobné, hoci sú v príprave plány pre južnú ameriku, kde by sme sa mali objaviť v januári, a následne ešte na ďalších miestach!

Budete opäť spolupracovať s timom popem?
r: no to dúfam!
p: neviem, pravdepodobne áno, rád by som…

Ešte stále hodláte rozšíriť knihu „10 imaginary years“?
r: ale áno, johny black na tom momentálne pracuje, budúci rok by to mohlo výjsť.

Prekvapil vás Borisov odchod zo skupiny?
r: skôr ma prekvapilo načasovanie jeho odchodu
s: áno, a dosť, a samozrejme mi stále veľmi chýba. ale treba povedať, že teraz máme jasona a keby boris neodišiel, tak by sme jasona nikdy nestretli, takže, niečo odchádza, niečo… atď.
p: áno

Ste s Borisom stále v kontakte? Ak áno, čomu sa aktuálne venuje?
r: zopárkrát nás navštívil v štúdiu, dokonca si v niektorých skladbách s jasonom zahral, momentálne hrá so svojou priateľkou caroline.
p: áno, nahráva s caroline

V ktorých kapelách si hrával pre nástupom do Cure?
j: jean jaques burnell (hral s the strangles), my life story

Keď si odpovedal na anonymny inzerát „medzinárodná kapela hľadá bubeníka“, čo si si myslel, o koho mohlo ísť?
j: nebol som si ničím istý, ale vedel som, že to bude veľmi slávna kapela

Keď si zistil, že ide o Cure, ako si reagoval?
j: bol som neskutočne šťastný

Ovplyvnili ťa The Cure niekedy hudobne?
j: áno, najviac v období „17 seconds“ a „faith“

Keď ste skúšali, aký to bol pocit učiť sa steré cure skladby? snažil si sa zámerne prispôsobovať originálu, alebo si sa snažil do hry pridať vlastné prvky?
j: z každého trochu

Páči sa ti byť súčasťou the cure?
j: áno a veľmi

Čomu si sa venoval počas tých piatich rokov mimo the cure?
o: navrhoval som oblečenie a nahrával svoj sólový album

Si šťastný, že si opäť späť?
o: áno

Tvoj názor na album „wish“ – myslíš, že by znel inak, ak by som bol stále v skupine?
o: je skvelý. a áno, znel by zrejme úplne inak.

Presťahuješ sa späť do Anglicka?
o: Už sa tak stalo.

Ako si dospel k názvom skladieb „uyea sound“, „cloudberry“, „off to sleep“ a „the three sisters“ na „lost wishes“ ep? Aká inšpirácia stojí za jednotlivými skladbami?
r: „uyea sound“ bola postavená na porlovom demo nápade – pôvodne sa to volalo „old scotland“… („uyea sound“ je skutočné miesto v Škótsku). „cloudberry“ bolo moje pôvodné demo… „cloudberry“ je vlastne názov jedného škandinávskeho likéru. „off to sleep“ bolo vlastne rovnomenné Simonove demo. „the three sister“ je zasa teddyho nápad s pôvodným názvom „t3“ (tretí track na jeho demo páske) – osobne som radšej preferoval názov „the three sisters“.

Bude sa Porl podieľať na grafickej časti vášho ďalšieho albumu?
p: nie, momentálne je až príliš zaneprázdnený!

Váš názor na Porlovu prácu s Pagem a Plantom?
r: mňa do toho vôbec nič, ale osobne mi je úplne jasné, prečo sa mu to páči!
p: lepší flek si momentálne pre neho neviem ani predstaviť. Už ste počuli ich spoločnú cover verziu „lullaby“, ktorú spolu zahrali na tomto turné?
r: ešte nie
p: jasné že nie, keď zistili, že hráme s nimi na tej istej akcií, okamžite ju z playlistu vyradili.

Tvoj názor na „Loved“ album od The Cranes?
r: väčšia jeho časť je absolútne excelentná

A názor na nový album Siouxsie And The Banshees, „The Rapture“? Nemá niečo spoločné s The Top?
r: ešte som ho nepočul.

Názor na trendové britské kapely súčasnosti ako blur, elastica, suede, sleeper, oasis, gene, menswear a pod.?
r: nemám na ne žiaden názor – a v prípade týchto siedmych kapiel nezdieľam absolútne žiadne nadšenie – viac sa mi páčia portishead.
s: londýn a manchester neznášam
p: o žiadnom takomto trende neviem, ale som rád, že anglické kapely sú znova populárne
o: predtým neboli?
j: aj keď sa mi veľmi nepáčia, myslím, že to pomôže ostatným neznámym anglickým kapelám udržať si „anglickú identitu“ a nebudú si tak osvojovať americký sound, ako tomu bolo pred pár rokmi.

Je pravdou, že ste na ďalšie turné požiadali supergrass o support?
r: nespomínam si, ale je to možné…

Počuli ste čosi o ďalšej cover kapele s názvom „Fat Bob and the Cure heads“? Ak áno, nelákalo vás pozrieť si ich koncert začiatkom tohto roka?
r: názov som už počul, no zvláštne je, že namám ani najmenšiu chuť ich vidieť „hrať“ naživo!
s: nie a už pre ten názov ich nikdy nechcem vidieť naživo

Surfujete po internete?
r: už som to raz skúsil
s: dnes ráno som sa zobudil so zašpinenou tvárou, akoby ma otlačila zebra, myš som ešte stále držal v ruke, na zápästí otlačok klávesnice… asi som bol totálne sťatý.
p: nie, ja pádlujem
o: ale áno, ak mi niekto chce poslať e-mail, som počítačovo dostupný
j: ak mi to roger dovolí.

Máte v pláne sprístupniť The Cure aj na internete? Mali ste už možnosť vidieť práce iných kapiel v tomto smere a vás názor na túto ich snahu?
r: áno, hoci momentálne som si tým ešte nie celkom istý.
p: určite to plánujeme, pretože na internete je o nás k dispozícií množstvo neoficiálnych „noviniek“. Práce iných kapiel som nevidel.

Čítali ste už dve nové knihy o Cure? „On Record“ od Darena Butlera a „Faith“ od Dave Bowlera a Bryna Draya? Ak áno, váš názor na ne?
r: ale áno, už som obe prečítal – „on record“ mi príde veľmi prirodzená, síce „suchá“, hoci je to veľmi dobrý sprievodca našim katalógom. Tá druhá mi príde pekne srandovná – podivné útržky informácií, histórie, hypotéz a zlej psychológie! hrozné… (a asi najhoršia fotografia Mary, akú som kedy videl, hoci to Mary vôbec nebola!)
s: videl som Darenovu knihu a neviem som, čo mám na to povedať… prišla mi až príliš pestrofarebná.
p: tiež som ju videl… ja si zasa myslím, že pre zberateľov je to užitočná vec.

Opíšte priemerného fanúšika The Cure.
r: úprimne, ani neviem, či taký niekto existuje
s: úprimný, decentný, tvrdo pracujúci, bystrý, premýšľajúci, a trochu strelený.
p: tichý, vnímavý, labilný.

Počúvate aj doma vaše nahrávky?
r: obyčajne iba na vianoce a moje narodeniny
s: doma?
p: príležitostne
o: nie (iba ak sa pripravujem na turné)… (inak, začal som ich počúvať krátko predtým, ako mi robert zavolal a požiadal ma o pripojenie ku kapele)
j: áno.

Aká rozsiahla je vaša osobná zbierka nahrávok?
r: hmmm… neviem, asi tisíc nahrávok + albumy? vážne neviem!
s: 13 albumov Cure a 25 rôznych pások a k tomu 20 demosnímkov
p: nie veľká
o: obrovská
j: malá, keďže mi ju niekto začiatkom roka kompletne ukradol

Máte nejaké nové gitary?
r: áno – „tennessee rose“ od gretsch (tú mi daroval teddy) a starú gibson 335 a dve akustické takamine, šesť a dvanásť strunovú.
p: mám les paul od gibsona (ale stále mi nie je dovolené ju použiť!)

Prvá pieseň, ktorú ste sa naučili hrať?
r: myslím, že to bola „jimmy crack corn“
s: „messing about on the river“
p: „catch a falling star“
o: nikdy som sa žiadnu nenaučil
j: niektorá z bowieho skladieb z albumu „pin ups“.

Vaše vôbec tri najobľúbenejšie skladby?
r: momentálne (v posteli v hoteli v Zurichu): „somewhere over the rainbow“, „the second star to the right“ a „jerusalem“.
s: „wasting my time“ od take that, „complete control“ od the clash, „maltese of love“ od hot chocolate – ale tie ma napadli teraz, ono sa to každým dňom mení.
p: príliš zložitá otázka na jednoduchú odpoveď
o: tých je príliš veľa
j: „true love“ od high society, „foxy lady“ od jimiho hendixa, „strangers in the night“ od franka sinatru.

Akú hudbu by ste radi na vašom pohrebe?
r: „adagio for strings“ – samuel barber, ‚gayaneh ballet (invention)‘ – chačaturian, ‚enigma (variation ix nimrod)‘ – elgar, ‚symphony # 6 finale‘ – čajkovski, ‚symphony #5 part 3 adagiett‘ – mahler,
s: „atmosphere“ – russ abbott
p: warszawa – od low
o: žiadnu, to by boli ľudia až príliš smutní
j: najprv „štyri posledné skladby“ od Straussa a potom niečo veselé

Z vášho pohľadu tri najdôležitejšie medzníky v histórií hudby?
r: pre mňa osobne: keď som po prvýkrát počul „help“ od The Beatles, keď som po prvýkrát počul „axid bold as love“ a keď som bol po prvýkrát na koncerte sensational alex harvey band.
s: zabitie michaela jacksona. z doleres o´riorden sa stane obyčajná krava. a zmena pohlavia toho týpka, čo spieva v kapele elastica.
p: narodenie mozarta. privedenie afrických otrokov do ameriky. vynález elektriky.
o: v hudbe nie je nič dôležité (a rozhodne nie vynález bicích)
j: vynález bicích. vynález gitary a bass gitary.

Kde boli fotené fotografie pre oficiálny cure kalendár pre rok 1995?
p: to si nespomeniem, ale áno… za domom jane seymourovej.

V curenews4 si uviedol, že tvoj najlepší verš, aký si kedy napísal, je „there´s nothing left but faith“. Ešte stále to platí?
r: nie, myslím, že je to „please stop loving me i am non of these things“.

Pri pohľade späť, ktorú éru The Cure preferuješ po hudobnej stránke?
r: tú ďalšiu
s: to je ako pokúsiť sa vybrať si medzi vianocami a narodeninami.

Utkvela vám nejaká kritika dodnes v pamäti?
r: nie. všetky kritiky ignorujem!
s: áno. „Vysávanie ti teda Simon veľmi nejde“ od peg gallupovej, 1980.
p: žiadna, ktorá by mi nadala zaspať
o: stále po nejakej takej pátram
j: „nehraj tak nahlas“

Najlepšia rada, akú ste v živote dostali?
r: môj učiteľ na piáno skonštatoval, že by som sa mal rozhodnúť radšej pre iný nástroj
s: „Simon, skús najskôr zapojiť vysávač do el. zásuvky“
p: nauč sa už hrať!
o: no tak, kúp si to!
j: hraj hlasnejšie!

Váš najväčší strach?
r: veľký pavúci a starnutie
s: zobudiť sa počúraný v školskej uniforme ako žiak v neznámom veľkom dome, kde sa na mňa pozerá michael jackson a žuje hrozienka.
p: zomrieť a následne zistiť, že som prežil iba jediný život z mnohých a mám to všetko prežiť ešte raz
o: smrť
j: žraloci

Aké vlastnosti ste podľa vás zdedili po rodičoch?
r: po otcovi túžbu po poznaní, po mame odhodlanie a po oboch radosť zo života
s: vysávanie
p: žiadna, ktorú by som si mohol priznať, ale asi ich bude viacej
o: humor
j: záľuba v pití „chubby knees“

Obmedzuje vás v robení mnohých vecí vlastné svedomie?
r: áno (ale nie až tak veľmi…)
s: áno. ale zasa to veľmi nepreháňa.
p: áno!
o: áno.
j: nie

Najsmutnejšia vec, akú ste kedy videli?
r: muži s nekonečnou túžbou po vojne
s: eden ležiaci v otrasnej nemocničnej posteli s trubicou v ústach
p: niekto absolútne zlomený, v plači zo zúfalstva. alebo ľudia v absolútnom strachu a zmätku, ktorých vidím v akomkoľvek zázname z vojny.
o: smrť môjho hrdinu – ayrtona sennu
j: dve deti upálené na smrť v tv.

Považujete sa za citlivé bytosti?
r: niekedy
s: ale, ale som až príliš neistý
p: prosím, na toto sa ma takto nepýtajte
o: áno
j: áno

Želáte si mnoho nesplniteľných vecí?
r: áno
s: myslím, že áno. ale na tom predsa nie je nič zlé, či nie?
p: nie, vždy je nejaká šanca…
o: nie, mne sa veci plnia
j: áno.

Je nejaká vec (osoba), bez ktorej by ste vôbec nemohli fungovať?
r: spánok
s: nie (musel by som inak klamať, pretože ja sa premýšlaním netrápim)
p: nechce sa mi o tom premýšľať, takže nie
o: piáno
j: moje oči

Už ste zažili pocit absolútneho šťastia?
r: áno – ale nebýva to tak často a netrvá to nikdy dlho.
s: to vážne neviem
p: áno – bol to však taký bleskový pocit
o: áno – bolo to veľmi prchké
j: asi áno.

Najkrajšie miesto, ktoré ste kedy videli?
r: je to stále oblasť veľkých jazier
s: na takéto otázky neviem vážne odpovedať. to sú tie úplne blbé otázky, na ktoré vedel vždy odpovedať Lol Tolhurst.
p: bolo to v mojej hlave v momente pocitu absolútneho šťastia.
o: rím
j: anglicko v lete

Máte z materiálnych vecí všetko, čo potrebujete k životu? Ak nie, čo vám chýba?
r: rád by som mal záhradu plnú ovocných stromov a kvetov
s: nie! telka, práčka, toaster, kľúc, sušička prádla, kúrenie, kredenc, video, kazeťák, knižnica, nejaké knihy. a nádoba na chlieb.
p: mám asi všetko, čo potrebujem. čo všetko chcem je už druhá vec.
o: ferrari
j: väčšiu posteľ (ak by ste tú moju videli, pochopili by ste)

Ste v dobrej zdravotnej kondícií? Konzumujete zdravé jedlá a cvičíte?
r: hrám tenis a futbal – nepravidelne a hrozne – takže,… hmmmm… nie!
s: áno a nie. nejem zdravé jedlá, ale teda dosť bicyklujem a kúsok od nás je veľká fabrika na výrobu hodvábu
p: snažím sa náležite zdravo stravovať
o: nie
j: niekedy

Prvá vec, ktorú urobíte, keď sa ráno zobudíte?
r: prekvapene zisťujem, kde vlastne som
s: po krátkom uvažovaní bývam rôznymi ľuďmi informovaní, že: a) že som si narazil moje varlatá alebo b) musím ísť čúrať. Ale asi by som mal povedať, že si sadnem… ale ja som hrozný flákač.
p: snažím sa dešifrovať vlastné sny
o: pokračujem v spaní
j: pokúšam sa vstať

Ideálne nočné povyrazenie?
r: také, ktoré skončí v posteli bez sĺz
s: meditácia, následne uvedenie nejakej novej hry na west end-e a potom večera so syrom a vínom s najbližšími priateľmi… a to v prdeli, veď je to stále o tom istom… skončím aj tak v pube!
p: keď všetci vypadnú niekam von a ja zostanem doma (ale keď budeme v amerike, tak vyrazím niekam s jasonom!)
o: zostať doma
j: s niekým, koho mám naozaj rád.

Akí ste, keď ste opití?
r: nepredvídateľný a veľmi nevypočitateľný.
s: čurák
o: hlúpy
j: šťastný

Mali ste na „Deň víťazstva“ (ve day) nejakú párty v štúdiu alebo ste boli v uliciach?
r: nie (ale tuším sme si v štúdiu k obedu dopriali klobásu a fazule)
s: áno, šiel som prasknúť!
p: ve? virtual experience? vj? niečo s MTV? (nie, nemali)
j: nie

Nemáte pocit, že Anglicko stratilo svoju identitu?
r: podľa mňa sa jeho charakter mení k horšiemu – už celé roky potrebujeme novú vládu
s: táto otázka skôr patrí do NME
p: aj keď sa krajina akokoľvek zmení, vždy v nej bude čosi typicky anglické
j: nie, ide o obyčajnú zmenu

Nejaké dobré knihy, ktoré ste za posledné obdobie prečítali?
r: „arcanum 17“ od Andry Breton, „the drug user“ – zbierka poviedok a „the solid mandala“ od Patricka Whitea.
s: „silver wedding“ od Maeve Binchey.. no aby som bol úprimný, za veľa nestála
p: vedľa postele mám celú kopu rozčítaných/neprečítaných kníh
o: nie
j: pd james, sam sheppard – výber z tvorby

Ktorému futbalovému klubu fandíte?
p: qpr (povedali mi, že týmto mám držať palce)
s: arsenal
o: west ham
j: žiadnemu, ale niekedy si futbal celkom rád pozriem

Aj ste v tejto sezóne boli na západe qpr?
r: zatiaľ nie, ale na ďalší zápas jednoznačne idem!

Váš názor na odchod Georgea Grahama a neznechutila vás porážka arsenalu na európskom pohári?
s: chudák starý george už nemal na výber, musel odísť… a keď už hovoríme o osude, tá porážka bola takisto osudom. aj táto sezóna bude podobná. sobota, päť hodín popoludné: „everton – arsenal, 0:0“.

Videli ste incident s Ericom Cantonom? Váš názor?
r: aj keď sú mi mufc odporní (komu nie?), má eric moje sympatie
s: do špiku kosti neznášam manchester united, ale musím povedať, že mu prajem veľa šťastia, celé to bol nátlak. Páči sa mi, keď sa niekomu podarí s ostatnými parádne vybabrať (som si istý, že sa to páči veľa ľuďom)
p: ten jeho výkop bol príliš nízky
j: nie. dobre prevedený nízky výkop.

Tipujete v národnej lotérií?
r: niekedy v štúdiu. skúsil som 1,2,3,4,5,6!
s: niekedy
p: áno! príležitostne, ale ešte som nevyhral ani penny
j: áno.

Videli ste film Sudca Dredd?
r: áno. a bol som veľmi sklamaný (nič prekvapivé)
s: áno. to kino, v ktorom som ten film videl, bolo príšerné, hoci k tomu filmu sa úplne hodilo, no musím povedať, že je to rozhodne lepšie ako Batman, no zasa nie tak dobré ako Power Rangers od Mighty Morph.
p: nie.
o: iba klipy, z ktorých mi bolo hned jasné, že je to o ničom.
j: áno. o trochu lepší ako Batman, ktorý bol príšerný.

Nebol pre teba súd s Tolhurstom až príliš duševne vyčerpávajúci a stresujúci? Nezanechá to na tebe dlhšiu stopu?
r: únavné boli skôr prípravy, ktoré zabrali príšerne veľa času, ale inak som si celý súdny spor vnútrorne užíval – sledovať zvíjajúceho sa arogantného slimáka mi prišlo veľmi zábavné.

Neštvalo ťa vtedy, že musíš drahocenný čas mínať práve súdny sporom?
r: áno – ešte stále sa parádne naštvem, keď si spomeniem na tie stovky hodín, ktoré som strávil nad starými dokumentami a zmluvami.

Postrehol si, že cure fanynka Helen Boltonová z Birminghamu žalovala promotéra Harveya Goldsmitha a žiadala finančnú kompenzáciu za to, že nemala na vašom koncerte v NEC dobrý výhľad na pódium? Kúpila si za najvyššiu sumu vstupenku do druhej rady a aj tak nevidela vačšinu koncertu zo svojho sedadla, pretože jej vo výhľade zavadzali reproduktory. Súdny spor prehrala. Myslíš, že je to fér?
r: Počul som výpovede oboch strán, lenže, ešte som nikdy nikoho nepočul sťažovať sa na „výhľad“ (umiestnenie reproduktorov sa volí vždy veľmi starostlivo), takže vážne neviem, čo si mám o tom myslieť…

Nejaké nové koníčky?
r: prechádzky
s: áno, túlanie
p: práve som si zhotovil loď a auto na diaľkové ovládanie, roger si dokonca kúpil teplovzdušný balón, no a minulý rok sme začali rybárčiť zo vzduchu.
o: tenis
j: pozorovanie vtákov. sledovanie filmov

Nepoznáte nejaké dobré vtipy?
r: bohužiaľ nie
s: áno, jeden. no je príliš dlhý na to, aby som ho tu napísal a aj tak by som pri tom zaspal, no pointa znela: „trepeš hlúposti!“
p: prepáčte, nie, teda okrem tých, čo sú príliš dlhé a to by som ich sem napísať nemohol.
o: nie, ale poznám kopec neslušných
j: iba jeden, ale ten je vážne neslušný, to sem napísať nemôžem!

Čo budete robiť po tom, čo zodpoviete tieto otázky?
r: ideme hrať na konstanz festival
s: dám si ďalší „fosters ice“ (posledný), zapálim si cigaretu (poslednú) a pôjdem do postele (naposledy)
p: spať
o: dám si šálku čaju
j: pocvičím na bicích.

zdroj: curenews 16, www.thecure.com