Curenews18

Október 1997

Zdravím,
no.. čakali ste naozaj dlho, ale konečne som späť s curenews 18. Toto vydanie sme dali dohromady čo najrýchlejšie, ako to len bolo možné, aby sme vás čo najskôr informovali o všetkom, čo The Cure chystajú…

hneď na úvod sa musím upozorniť nedostatok obrázkov, rozhodol som sa nezaradiť jediné neaktuálne foto, ale dúfam, že v budúcom vydaní už budem môcť zverejniť množstvo nových fotografií spolu s nejakými tými novinkami…

takže, čo všetko sa stalo…

Po minuloročnom „swing“ turné si the cure dopriali zaslúžený odpočinok. nový rok skupina začala upgradom oficiálnej stránky www.thecure.com, doslova hodiny strávili zmenou originálneho vzhľadu… znovu bola uvedená do prevádzky na robertove narodeniny (21.apríla), dokonca s chválou kritiky! ak ste stránku ešte nenavštívili, rozhodne tak urobte, stojí to za to… skupina sa dokonca z času na čas zapája do chatu! v „dome“ na stránke nájdete mnohé miestnosti ako „new plans“, „the conservatory“, kde sa môžu stretávať fanúšikovia, „the kitchen“ s mnohými chutnými vecami na varenie a „up the stairs“, kde má každý z členov vlastnú „izbu“, ktorú si sami vyzdobili. nájdete tam aj zopár súťaží, rarít, exkluzívnych príbehov kapely a kopu ďalších miestností, v ktorých nájdete veľa zaujímavých vecí… pre tých, ktorí nemajú prístup na internet som zaradil do tohto vydania aj obsah sekcie „cure plans“ s aktuálnymi informáciami a plánmi do budúcnosti.

počas posledných mesiacov sa mnoho fanúšikov snažilo získať kópiu limitovaného cd (len 5000 kusov!) s názvom „five swing live“ (detaily nižšie) hlasovaním za dizajn blížiacej sa „mouse mat“ opäť exkluzívne dostupnej cez thecure.com…

v čase, kedy sa vám dostane do rúk toto vydanie, bude jeho online podobe dostupná na thecure.com v sekcií „cure house site“. Postupne plánujeme online zverejniť všetky publikácie fanclubu a curenews od roku 1987.

„Five Swing Live“ – skladby nahraté na koncerte v birminghame, sheffielde a manchesteri počas swing tour 1996.
cd – fixcd.com – want / club america / mint car / trap / treasure

začiatkom leta boli the cure ako headlineri pozvaní na dva kalifornské rádio festivaly, ktoré sa konali 13 a 14. júna … prvou zástavkou bol festival ‚the beach ball – live 105 bfd4 radio‘, ktorý sa konal neďaleho san francisca, v shoreline amfiteátri v mountain view. spolu s the cure tu vystúpili aj blur, wallflowers, echo & the bunnymen, erasure a iní. druhý koncert sa konal v irvine meadows amfiteátri v kalifornií na akcií s názvom ‚kroq radio weenie roast‘, kde vystúpili aj oasis, chemical brothers, blur, offspring, radiohead, či echo & the bunnymen. vďaka rogerovmu online denníku na stránkach máme o tomto výlete dostatok informácií. ja som sa na koncerty nemala šancu dostať, ale chris chytil „last minute“ let, koncerty stihol a ako vravel, bolo to skvelé, ale veľmi únavné…

poradie skladieb, v akom sa hrali na jednotlivých koncertoch:

june 13 – mountain view, shoreline amphitheatre, ca. usa

want, club america, fascination street, lullaby, high, just like heaven, treasure, in between days, never enough, prayers for rain, edge of the deep green sea, shiver and shake, disintegration, love song, friday i’m in love, boys don’t cry, why can’t i be you, a forest, 10.15 saturday night, killing an arab.

june 14 – irvine meadows amphitheatre, ca. usa

want, club america, fascination street, lullaby, high, just like heaven, treasure, in between days, never enough, prayers for rain, edge of the deep green sea, shiver and shake, disintegration, love song, friday i’m in love, boys don’t cry, a forest, 10.15 saturday night, killing an arab.

po návrate z Kalifornie sa koncom júla The Cure vybrali do „park gate“ štúdií vo východom sussexe, aby nahrali demá nových skladieb a zároveň nahrať úplne novú skladbu s názvom „wrong number“. tú pre zmenu nahrávali v londýnskych štúdiach whitfield street. na nahrávaní sa zúčastnil aj gutarista davida bowieho, reeves gabriel, a zvukový inžinier mark plati. prítomné boli aj hosťujúce vokalistky andrea & angela … niekoľko remixov spomenutej skladby majú na svedomí robert smith, mark saunders, adrian sherwood, transparent sound, omid nourizadeh a mark plati… nová skladba sa takisto objaví na nadchádzajúcej singlovej kompilácií s názvom „galore – teh singles 1987 – 1997“.

singel vyjde najprv v európe a o pár dní neskôr aj v uk. krátko po jeho vydaní vyjde aj samotná kompilácia…

detaily u.k formátov singla „wrong number“:

12″ vinyl – ficsx54

wrong number (single mix) / wrong number (dub analogue exchange mix)
wrong number (engaged mix) / wrong number (p2p mix)
wrong number (digital exchange mix)

cd single – ficd54

wrong number (single mix) / wrong number (analogue exchange mix)
wrong number (p2p mix) / wrong number (crossed line mix)
wrong number (isdn mix)

cassette single – ficc54

wrong number (single mix) / wrong number (analogue exchange mix)
wrong number (isdn mix) / wrong number (crossed line mix)
wrong number (p2p mix)

detaily albumu „galore“:

galore – the singles 1987-1997
why can’t i be you / catch / just like heaven / hot hot hot / lullaby / fascination street / lovesong / pictures of you / never enough / close to me (closer mix) / high / friday i’m in love / a letter to elise / the13th / mint car / strange attraction / gone! / wrong number.

(u.k details) – vinyl lp – fixlp30 / cd – fixcd30 / mc – fixcd30

video k „wrong number“, ktoré bude takisto súčasťou „galore – video single collection 1987 – 1997“, bolo filmované v dňoch 11 a 12. septembra v „castle“ štúdiách v južnom londýne. o réžiu sa postaral dlhoročný spolupracovník the cure, tim pope. väčšina záberov bola natočená za dva dni a zahrňujú v sebe robertovu svadbu v americkom štýle, zombie scénu s množstvom skutočných hadov (vrátane pytóna veľkého) – tim pope doprial skupine skutočné utrpenie, keď pre nich vytvoril parádne špinavý, práchnivý opustený dom, čo nakoniec dopadlo tak, že robert s chalanmi pripomínali zombíkov z legendárneho videa michaela jacksona k singlu „thriller“!

1.septembra začalo svoje vysielanie jediné londýnske alternatívne rádio „XFM 104.9“. Ako súčasť štartu vysielania, sa The Cure rozhodli ovládnuť frekvenciu rádia piatok predtým. išlo o 5 a pol hodinovú šou, v ktorej robert, roger, jason a perry ako dj-i hrali svoje obľúbené skladby a zároveň v premiére pustili dve verzie nového singla „wrong number“. simon sa na vysielaní zúčastniť nemohol, pretože sa zranil pri páde z bicykla. Dnes už je v poriadku!

no a nakoniec, the cure svojimi skladbami prispeli na sondtrack nového filmu mika leigha, „career girls“: „the lovecats“, „the walk“, „the caterpillar“, „the upstairs room“, „just one kiss“ a „let´s go to bed“.

posielajte prosím svoje otázky skupine, fotografie, nejaké tie drobnosti, zážitky so skupinou, prípadne čokoľvek, čo ma zaujme a posilní v pokračovaní činnosti servisu. takisto mi môžete mailovať na adresu thecure@thecure.com. samozrejme sa pokúsim nejaké tie listy a darčeky posunúť skupine…

vďaka každému, kto mi akýmkoľvek spôsobom pomohol s týmto vydaním: nickvoi, ite a takisto ďakujem darylovi, brianovi, každému vo fiction records, andy vellovi, the cure ako aj ďalším, na ktorých som prípadne pozabudol. onedlho budem späť s ďalšími novinkami.

s láskou
chris

otázky a odpovede

r – robert / s – simon / p – perry / j – jason / o – roger

čo ste robili v posledných mesiacoch, so skupinou a mimo nej?
r: boli sme v amerike, zahrali zopár koncertov, s ostatnými som nahral niekoľko skladieb, väčšinu som však zvládol sám, nahrali sme „wrong number“, natočili k tomu video, kompiloval/schvaľoval som kopec vecí pre „galore“, čítal kopu kníh…
s: užíval si jazdenie na mojom novom biku, presťahoval sa do novej oblasti, staral sa o psa a učil sa nové gitarové akordy
p: čítal vedecké časopisy, pozoroval hviezdy a kvôli tomu cestoval do skutočne zaujímavých oblastí: peru, mexiko, fínsko a florida.
j: relaxoval, komponoval hudbu, obzeral sa po novom byte, chodil na prechádzky, večere, šoféroval som, spal
o: písal skladby, lietal, navštevoval island

plány the cure v najbližšej budúcnosti?
r: zopár ďalších koncertov v amerike na konci októbra a možno nejaké pred vianocami…

napísali ste nejaké nové skladby?
r: vcelku dosť! dúfam, že na jar 1998 vyjde nový album
s: áno (ale sú skôr o mne a pre mňa …)
p: áno, mnoho, ale po hudobnej prínos je smerovaný skôr pre mňa osobne a od produkcie kapely majú dosť ďaleko, takže pochybujem, že by z toho čosi bolo pre the cure použiteľné.
j: áno!
o: zopár.

potešil vás návrat do štúdia?
r: áno, je skvelé byť opäť spolu
s: áno, okrem toho sme spoznali cestovateľa s menom „scott“
p: áno, pretože komponovanie skladieb je ďaleko cieľavedomejšie, keď sa robí kolektívne, môžem tak byť inšpirovaný ostatnými zo skupiny
j: ako vždy
o: áno, keď sme spolu, tak je vždy zábava

ako ste si užili výlet na dva letné kalifornské festivaly?
r: na „live 105“ to bol vážne skvelý deň. kroq bol v pohode, ale mali sme množstvo technických problémov a v zákulisí to tiež nebolo bohviečo – nepáčilo sa mi tam. ale inak, výlet ok!
s: bola to úžasná zábava, ale cestu späť som si doslova pretrpel
p: áno, san francisco mám rád a myslím, že pre samotnú skupinu bolo dosť dôležité sa opäť spolu stretnúť a zasa si zahrať naživo po tak dlhom čase nečinnosti.
j: áno, veľmi
o: áno, bolo tam kopec zábavy

pozreli ste si tam koncerty aj iných kapiel?
r: väčšinu – boli v pohode (pri „killing moon“ ma dokonca prepadla aj nostalgia)
s: áno, ale pri niektorých som mal taký čudný pocit, príkladne pri echo and the bunnymen, ktorý svoj 35 minútový set zabili 15 minútovou coververziou od The Doors
p: videl som chemical brothers, ale zážitok mi pokazili securiťáci, ktorí chceli vidieť môj lístok!
j: áno, video som the bunnymen, blur, oasis, no prešvihol som squirrel nut zippers, síce ich nepoznám, ale ten názov sa mi páči.
o: áno, užil som si skoro všetky koncerty okrem offspring a foo fighters, tí boli o ničom.

čo ste robili po samotných koncertoch?
r: zložil som sa (aspoň myslím…)
s: po prvom koncerte som sa nevedel prestať smiať, lenže po druhom som mal problém s prstami a prijal som rozhodnutie, že už nikdy nebudem pred koncertom piť vodu
p: hmmm.. nepamätám sa.. bral som to ako rekreáciu
j: dal som si nejakú čínu a vypil pivo
o: s jasonom sme si urobili v LA dovolenku

Užil si si Bowieho narodeninový koncert v NY začiatkom roka?
r: bolo to excelentné – hoci som ešte nikdy pri nástupe na pódium nebol nervózny ako vtedy, keď ohlasoval skladbu „quicksand“ s mojim príchodom

Ešte stále si blázon do bicyklov?
s: no, tí ozajstní bajkeri by ma asi nazvali „občasník“ ale áno, stále to zbožňujem. A aj keď som si v marci zlomil rebro, tak aj tak viem, že svet raz bude jazdiť celý na bicykloch.

Čo ťa naposledy rozosmialo?
r: zbytok skupiny a daryl!!!
s: „otec ted“, kapitánova (pes) nádcha… a kopec ďalších vecí!!!
p: môj brat
j: znovupozeranie ranného filmu woody allena „what´s up tiger lily“ a moji kamoši, ktorí v otrasne búrke chytili parádnu nádchu
o: nič… ale áno, jasonove zážitky z výletu na Kubu.

Boli ste niekde tento rok na dovolenke?
s: nie, a ani sa mi nikam nechce
p: áno, šiel som po stopách ufo
j: jasné, v januári, na Kube, čosi o tom výlete som napísal aj na svojej stránke na www.thecure.com
o: ako hovorí robert, som na dovolenke permanentne, buď na islande alebo v los angeles

Užili ste si „swing tour“ a ako to turné vnímate dnes, s odstupom času?
r: väčšina toho turné bola vážne dobrá – hrali sme mnoho rôznych skladieb a to ich robilo zrazu inými – no ako obyčajne, to turné bolo príliš dlhé a aj preto som bol na ňom permanentne unavený. ale, myslím, že to bolo asi moje najobľúbenejšie turné zo všetkých.
o: áno a bolo únavné
s: jasné, užil som si ho. na konci to bolo ako vždy, príliš veľa emócií, príliš málo spánku a ranné prebúdzania v hroznej únave!
p: skvele som si to užíval… na pódiu som zažil kopec zábavy, viac ako kedykoľvek predtým a takisto som to vždy riadne rozbehol aj po koncertoch, vďaka čomu sa rozšírili informácie, že sa správam ako člen oasis (z čoho som bol trochu smutný)
j: no, bolo to moje najväčšie turné, hrali sme v najväčších halách. po počiatočných nervozitách to už bola vážne zábava. na konci som sa cítil unavený, ale šťastný, ale zaslúžilo by si to väčšiu oslavu.

Najlepšia/najhoršia vec, ktorá sa vám na „swing tour“ prihodila?
r: najhoršia vec, ako vždy… ochorel som – tentoraz v taliansku a anglicku… najlepšia vec, ako vždy, koncerty – bolo ich príliš, aby som označil ten najlepší.
s: najlepšie boli koncerty a prechádzka po prahe so sarah (pripadal som si ako v piesni od ultravox). najhoršie boli chute vrátiť sa domov, potom pocity, akoby sme si zasa trieskali hlavy o steny, hranie nových vecí.
p: najlepšie: spoznal som svoju priateľku. najhoršie: hádka so simonom a pád zo stromu v paríži… šoférovanie požičaného športiaku o 4 ráno počas návratu z klubu.
j: najlepšie: väčšina nocí na pódiu, niektoré z miest, kde sme sa zastavili, väčšina ľudí, ktorých som stretol. najhoršie: obrovská chyba, ktorú som urobil v alerquerque v novom mexiku
o: začiatok a koniec

Na prvých koncertoch „swing tour“ bolo pódium omnoho prepracovanejšie. prečo sme ho zmenšili, ako aj tie „korčuliarske rampy“ za pódiom?
r: pretože to bolo a) príliš drahé na prevoz b) náročné na čas pri montáži/demontáži c) príliš teatrálne d) … zabudol som!

Vymenujte zopár vecí, bez ktorých by ste sa na turné nezaobišli.
r: drink, aspirín, slnečné okuliare, môj vlastný vankúš, asi 100 cd-čiek, žuvačky, pero a papier, dve vypchaté mačky, telefón, kamera, tlmiče hluku, mlieko
s: fotografie, stimulant, zubná kefka, spodné prádlo
p: môj biely králik, peniaze, môj „planisphere“ od phillipsu, ďalekohľad, čokoláda
j: paličky na bicie, zubná kefka, cigarety
o: môj počítač

Ako sa turné vyvíjalo, návštevy miest, hotelov, fanúšikovia a koncerty… nemali ste z toho pocit jednotvárnosti?
r: to vážne nie, všade to malo vlastný charakter, hoci mám pocit, že náš „sprievod“ v niektorých krajinách už šiel na doraz
s: nie! z času na čas sa tak zdalo, ale čím ste starší, tým veci zvládate s väčším prehľadom
p: ja určite! obdivoval som ostatných, ako to v pohode zvládajú
j: nie. momentálne som trochu smutný, pretože mám všetko ešte v živej pamäti
o: nie

Čo sa to ozývalo z hudbu z reproduktorov na „swing tour“ pre vašim nástupom na pódium?
r: ambient dub volumes 1-4, vyšlo to na beyound labeli.

V „gone“ si použil frázu „…it’s got to be jazz. that’s what she wants“, ktorú možno nájsť aj v skladbe „mr. pink eyes“. o akú spojitosť, prípadne význam, ide?
r: „jazz it´s got to be“ som raz zakričal z čistej zábavy… a myslím, že je to napísané aj na obale singla „the lovecats“.

Posledná nahrávka, ktorú ste si kúpili?
r: tri disky od Bad Company a cd „eat static“, potom disk s 27-mimi ruskými folkovými muzikantmi a kopec ďalších… nahádzal som to do mojej tašky s cd.
s: the fun loving criminals
p: nejaké nahrávky od mahler´s fifth a „feed my weird things“ od squarepusher
j: debussy – noctures
o: ragga & the jack magic orchestra

Posledná kniha, ktorú ste prečítali?
r: „a song of stone“ od iana banksa. momentálne čítam postupne všetky práce od salmana rushdiesa
s: „the limehouse golem“, no nedokončil som ju, pretože som začal čítať staré knihy, ktoré sa mi dostali do rúk. neviem, prečo som vôbec tú prvú prestal čítať, ale mám ju so sebou v štúdiu.
p: obyčajne čítam aj 3, či 4 knihy naraz. momentálne sú to „open skies, closed minds“ od nicka popeho (kniha o ufo, ale myslím, že ide o vládnu dezinformáciu), „the life of the bee“ od maurce maeterlink, „hidden memories“ od roberta a. bakera a malá zbierka poviedok od verlaine.
j: „life – a users manual“ od george pereca o: manuál k E4

Sú nejaké tv programy, ktoré sa snažíte vždy pozerať?
r: nemám vo zvyku niečo pravidelne pozerať, ale občas mám rád futbalové zápasy a programy o zlomových momentoch, či nezvyčajných javoch…
s: ‚father ted‘, ‚brookside‘, ‚enders‘, ‚driving school‘, ‚x-files‘. a je kopec ďalších, ktoré pozerám, ale nemajte o mňa obavy… fakt je, že by som to mal trochu obmedziť.
j: cricket highlights
o: ‚seinfeld‘, ‚grand prix‘

Ste fanúšikovia Aktov X?
r: áno
s: áno
p: nie
j: nie, videl som len jednu časť
o: áno

Posledný film, či video, ktoré ste naposledy videli?
r: Akty X, 1. časť
s: film, „batman & robin“ a video, „in the bleak midwinter“
p: „the virgin spring“ od ingmara bergmana
j: „crash“ – hrozné
o: „klamár klamár“

Najobľúbenejší relax, keď nie ste so skupinou?
s: bicyklovanie, pozeranie futbalu v pube
p: astronómia, rybačka, premýšľanie
j: ísť niekam von v Londýne alebo camping niekde pri mori
o: lietanie

Váš názor na súčasný úspech Spice Girls? Páčia sa vám?
r: som v tomto prípade totálne rozpoltený (moje najobľúbenejšie korenie je cinammon!)
s: divná otázka. želám im šťastie. sú lepšie než cast
p: síce mi to nechce nik veriť, ale ja vážne neviem, kto sú spice girls!
j: dobrý marketingový trik – nie, ale trochu sa mi páči „dirty spice“
o: áno… „posh spice“… hmmmm… zaslúžia si to.

Máte problém s vecami, ako napr. topánky, či nohavice alebo keď vám prídu staré alebo obnosené, tak ich jednoducho vyhodíte?
r: vyhodím ich (väčšinou, teda okrem troch najobľúbenejších tričiek z rannej mladosti)
s: nie
p: záleží, o čo konkrétne ide, kedy a ako som ich získal. obyčajne sa vecí zbavujem, keď som nešťastný
j: ja veci strácam
o: všetko si odkladám.

Je pravda, že Brian, váš ochrankách na turné, pôsobil kedysi vo vašej kapele v crawley?
r: nie, on len vždy postával pri bare a stále nás prerušoval

Váš najobľúbenejší domáci prístroj?
s: panvica na omeletu
j: vysávač
o: kanvica

Susedia majú problém. kto to pôjde vyriešiť?
s: naši susedia z pravej strany sú milí, tí z tej druhej strany si myslia, že sme vyhrali v lotte. ale keby som mal robiť sudcu, nakopal by som ich!
p: akí susedia?
j: daryl
o: vrátnik

Počul si už Babacar, borisovu novú kapelu a porlovu Quietly Torn? ak áno, tvoj názor?
r: ani jedna z nich so mnou nepohla, ale dúfam, že sa im bude dariť…

Máte nejaké nové hobby?
r: čítanie manuálov (ha-ha), premýšľanie (už znova). hra na čelo (hmmmm….)
s: nie, ale polievam moje rajčiny
p: varenie
j: pokúšam sa s deckami z našej ulice hrať futbal, ale sú v tom lepšie, no a stále sa snažím hrať tenis
o: nie

Ako často surfujete netom?
r: tak šesť hodín do týždňa? možno viac?
s: jediný čas, kedy som na nete je vždy nasledujúca noc po tom, keď niekto o mne povie, že vyzerám ako „jim carrey“, takže to musím všetko dať na poriadok
p: nikdy (ale už som to raz skúsil)
j: iba vtedy, keď roger, nick alebo daryl, a niekedy sa pozriem na stránku Ashes
o: denne

Aké dôležité je mať the cure stránku na webe?
r: podľa mňa je dôležité, že na internete je stránka Presence (pozn. Tolhurstova kapela), ale inak, ono to všetko ešte len bude dôležité, momentálne to však nie je žiadna veľká vec.
s: ako keď slnko vychádza
p: ide o poskytovanie presných informácií, čo je protiváha špekuláciam a poverám, ale inak je na webe zopár celkom dobrých neoficiálnych stránok
j: iba preto, aby som vedel, že si mám opäť zaktualizovať svoju stránku
o: veľmi!

Potešila vás porážka konzervativcov v posledných uk voľbách?
r: no samozrejme – ja som od 18-tich volil všetko iné, len nie ich. moja radosť je momentálne stupňovaná cynizmom
s: jasné, no ani v prípade víťaza nejde o nových labouristov. blair je obyčajný nafúkanec!
p: zmena vlády oživí morálku krajiny. trochu ma však sklamala rovnaká politika labouristov
j: jasné, hlavne pohľad na tvár michaela portilla, keď ho vykopli.
o: áno

Zronila ťa náhla smrť Billyho Mackenzieho? Ako si ho najlepšie pamätáš?
r: bol som / stále som z toho smutný. Billy bol jedným z tých skutočných ľudí, ktorých som vo svojom živote s radosťou spoznal… chýba mi.

Videli sté hale-boppovu kométu? čo si o tom myslíte?
r: cez ďalekohľad bola úžasná, no nebolo to s ňou také dramatické, ako keď padla kométa na jupiter… a mojou najväčšou láskou aj tak zostáva mesiac
s: áno, pozeral som sa na ňu každú noc a podľa mňa to bolo absolútne úžasné. ja len nechápem, prečo pri takýchto udalostiach nechodia ľudia v davoch von, nerobia párty, a neukazujú takéto úkazy priateľom, deťom, psom, mačkám… ľudia sú asi slepí
j: bolo to dobré, hoci včera v noci mi perry ukázal jupiter a jeho mesiace, čo mi prišlo omnoho lepšie.
o: nie

Zúčastnili ste sa alebo si pozreli niektorý zo zápasov Euro´96?
r: pozrel som si doma všetky zápasy. ukradli nám titul!
s: videl som väčšinu záasov buď doma alebo v pube
p: čo bolo Euro´96?
o: nie, čo je Euro´96?

Máš v pláne navštíviť v tejto sezóne nejaký zápas qpr?
r: pravdepodobne – vždy tak robím (resp. mám v pláne…)

Ak by ste mali šancu zmeniť niečo na tomto svete, čo by ste zmenili prvé?
r: ľudí
s: ukončil by som vojny a hladomor
p: pôrodnosť
j: stupídne diskusie, čo chodia denne v TV, potom násilie a šialených diktátorov. ďalej by som zmenil zatvárací čas pubov
o: je mi to jedno… ale nie

Aký pôvod má raritná skladba, ktorú objavil daren buttler a ktorá sa nedostala na „three imaginary boys“?
r: ha? ktorá?

Čo si želáte do budúcna?
r: mier a šťastie a…
s: osobne nič
p: mier a pochopenie. odchod číny z tibetu, pristátie mimozemšťanov, najlepší album the cure, dom
j: spokojnosť, vzrušenie, pokoj a autá, čo budú lietať
o: šťastie a zdravie

Čo budete robiť po zodpovedaní týchto otázok?
r: čítať, počúvať hudbu a rozprávať sa
s: prekvapko! dám si pivo.
p: trápiť sa
j: zahrám si na bicie
o: pozerať telku

Wild Mood Swings – inšpirácie

The 13th – klub v taliansku, kniha o zmijách a bzukote
It Used To Be Me – história skupina, jedna kapitola môjho života
Ocean – ako sa niekedy cítim
Adonais – báseň, sen, pri písaní som myslel na Brandona Lee a film Vrana
Mint Car – letné výlet
Home – ako sa niekedy cítim
Waiting – pobyt na turné ­/ na balkóne v amerike
A Pink Dream – výlet po južnej amerike / sen
Want – ako sa niekedy cítim
Club Amerika – pobyt na turné / nejaká noc v meste
This Is A Lie – hádka v súvislosti s „láskou“ / báseň
Strange Attraction – teória chaosu / skutočný život / sen
Jupiter Crash – zrážka kométy / skutočný život / sen
Round And Round And Round – skupina
Gone! – ako sa niekedy cítim
Numb – Kurt Cobain / iné samovraždy …
Return – pobyt na turné / skutočný život / sen
Trap – ako sa niekedy cítim
Treasure – báseň christiana rossettiho
Bare – ako sa niekedy cítim

zdroj: curenews 18, www.thecure.com