Jason Cooper

/ nar. 31.1.1967, London, England /

Niektoré zdroje uvádzajú, že Jason je jediný „Neangličan“ v skupine, čo on sám vyvracia slovami „Som si istý, že som Angličan“. S hrou na bicie začal vo svojich 13-tich rokoch, po oslovení učiteľkou matematiky, ktorá hľadala záujemcu o post bubeníka. Jason sa prihlásil ako dobrovoľník a pár dní na to začal hrať školskej skupine spolu so svojimi spolužiakmi.
V rokoch 1984 – 1990 pôsobil s Maxom Cannom, ktorý kedysi hrával aj s Jasonovým otcom Nolom, v skupine „The Cann Brothers“. Spolu sa v roku 1989 presunuli do Nemecka. V období 1993-1995 pracoval Jason pre Britský filmový inštitút, kde spolupracoval s Jake Shillingfordom a jeho skupinou „My Life Story“.
Jeho spolupráca s The Cure začína v roku 1995, kedy Jason opúšťa „My Life Story“ a zúčastňuje sa konkurzu na podivný inzerát v Melody Maker, „Slávna skupina hľadá bubeníka“. Ako Jason po prvom kole konkurzu zistil, že slávnou skupinou bola jeho dovtedy najobľúbenejšia skupina mladosti, The Cure. Po úspešnom absolvovaní konkurzu sa zúčasnil nahrávania albumu „Wild Mood Swings“ (1996) a v skupine pôsobí dodnes.
Napriek tomu Jason s obľubou tvrdí, že sa môže po uliciach stále prechádzať bez obáv, že by ho niekto spoznal. Vo voľnom čase rád pozoruje vtáky, sleduje filmy, číta knihy a „maľuje kúpeľňu“. Je ženatý s manželkou Alison.

Prvé vystúpenie s The Cure absolvoval Jason 6.júna 1995 na aténskom Panathinaikos štadióne.