Lol Tolhurst

/ nar. 3.2.1959, Horley, Englad /

Lol sa spoznal s Robertom už na základnej škole, keďže obaja vyrastali v Crawley. Spolu preskákali skupinami, ktoré predznamenali prvopočiatok The Cure. Bol to práve on, kto skrátil názov Easy Cure, na dnes už nesmrteľný „The Cure“. Od samého začiatku zastával post bubeníka, bol jediný, ktorý vždy stál na Robertovej strane a zotrval s ním aj po „katastrofe“, ktorá prišla po ukončení turné k albumu Pornography, kedy vlastne prestala skupina existovať.
Odvtedy to však šlo medzi nimi z kopca. Po tom, čo Lol nezvládol svoj bicí part na singly „The Walk“ a Robert musel najať štúdiového bubeníka, v novej zostave skupiny Lol presedlal za klávesy. Už vtedy sa topil v alkohole, no Robert tiež nebol na tom inak. Hoci sa Robert vedel ovládať, Lol nezvládal sám seba a v roku 1987 bol jeho post na pódiu posilnený Rogerom. V tej dobe už Robert s Lolom absolútne nekomunikoval, bol preňho len „spomienka z mladosti“, čo Lol ťažko zvládal. Vrchol Lolových alkoholových excesov nastal pri finálnych prácach na albume „Disintegration“, kedy Robert listami žiadal ich spoločných priateľov a známych o pomoc pre Lola a jeho nechutný návyk. Nepomáhalo nič a preto Robert Lola požiadal, aby skupinu opustil. Prayer tour sa už obišlo bez neho.
Lol sa na 5 rokov odmlčal, dostal sa do finančných problémov a v roku 1994 prišla rana pod pás, kedy zažaloval na súde Roberta a Fiction Records za porušenie autorských práv, keďže vyhlásil, že na skladbách The Cure sa do roku 1987 podieľal aj on, nielen Robert. Bohužiaľ, súd prehral, musel zaplatiť všetky súdne trovy a zadĺžil sa ešte viac.
V roku roku 1998 zakladá spolu s Andym Andersonom skupinu LevinHurst, ktorá dnes funguje ako duo, ale Andyho nahradila Lolova manželka, ktorá je vokalistkou skupiny. Obaja žijú v Los Angeles.
V súčasnosti sa venuje svojej rodine, koncertovaniu s manželkou a s Robertom staré hriechy zažehnali, udobrili sa a sú opäť v častom kontakte.
V druhej polovici roka 2008 sa k Levinhurst pridal zakladajúci bassgitarista The Cure, Michael Demspey a spolu s Lolom započali práce na treťom štúdiovom albume Levinhurst.

K prekvapivej udalosti došlo na jar roku 2011, kedy Robert oslovil Lola v súvislosti s „Reflections“ koncertami v Syndey na prelome mája a júna 2011. Lol sa s The Cure objavil na pódiu za klávesami a spoločne odohrali album „Faith“ v celej jeho dĺžke. To isté sa odohralo počas ďalších siedmych jesenných „Reflections“ koncertov v Londýne, Los Angeles a New Yorku.