Mathiew Hartley

/ nar. 4.2.1960, Smallfield, England /

Matthieu nastupuje do skupiny v rovnakom čase ako Simon Gallup, v októbri 1979. Robert ho povolal ako hráča na klávesové nástroje a v roku 1980 nahráva so skupinou album „Seventeen Seconds“.
Po prvýkrát sa na pódiu s The Cure objavil 16. novembra 1979 v liverpoolskom klube Eric´s. Bohužiaľ zakrátko sa Matthieuovi prestal páčiť životný štýl skupiny, neustále cestovanie a hlavne, po hudobnej stránke, sa ani on s Robertom nezhodol. Zatiaľ čo Robert preferoval skladby ako „At Night“, Matthieu vždy presadzoval „hitovky“ štýlu „Play For Today“. Jeho posledné vystúpenie s Robertom sa uskutočnilo 26. augusta 1980, v austrálskom Melbourne.
Po odchode z The Cure sa objavil v niekoľkých skupinách lokálneho významu a v roku 1983 sa oženil. V súčasnosti je údajne rozvedený a žije s priateľkou.

V roku 2002 sa jednému poľskému študentovi podarilo s Matthieuom stretnúť a na otázku, či pokladá Roberta za diktátora, odpovedal nasledovne: „Nenazval by som ho diktátorom. Robert je jednoducho typ človeka, ktorý má vlastnú predstavu ako hrať a ako zvládať skupinu, a očividne mu to ide skvele.“.

Matthieu v súčasnosti pracuje vo fotografickej oblasti a občas si zahrá so svojou vlastnou skupinou.