Novinky

 • Ďalšia kniha z pera Lola Tolhursta

  Ďalšia kniha z pera Lola Tolhursta

  Frankfurtský knižný trh priniesol príjemné prekvapenie. Vydavateľsvto Quercus pripravuje knihu o goth sub-kultúre, ktorej históriu zmapuje Lol Tolhurst a zhrnie v titule „Choosing Gloom: The Goth History Of The World“. viac »
 • Recollections Of An Imaginary Boy

  Recollections Of An Imaginary Boy

  Lol Tolhurst a Budgie si, v rámci svojej série podcastov Curious Creatures, pozvali ďalšieho vzácneho hosťa. Po Jamesovi Murphym z LCD Soundsystem si páni podebatili s prvým bassgitaristom The Cure, Michaelom Dempseym. viac »
 • Dobrá správa od Simona

  Dobrá správa od Simona

  Na svete je nový hudobný projekt, Alice Blue Glown, o ktorom sa vie zatiaľ pramálo, no na sociálnych sieťach bola zverejnená fotografia z nahrávania a na nej Simon Gallup z THE CURE!!! viac »
 • Šarlota má 40!

  Šarlota má 40!

  5. októbra 1981 uzrela, v singlovej podobe, svetlo sveta skladba, ktorú miluje snáď každý pravoverný fanúšik The Cure. Áno, „Charlotte Sometimes“ oslavuje 40 rokov od svojho vydania. Jedinečné dielo … viac »
 • Curious Creatures: Life After Punk

  Curious Creatures: Life After Punk

  Dvojica Lol Tolhurst a Budgie, ktorá svojho času ohlasovala práce na spoločnom projekte LXB, sa aktuálne plánuje prezentovať sériou podcastov, v ktorých postupne rozoberú trvalý odkaz post-punkovej éry a súčasný význam post-punku. viac »
 • Plainsong

  Plainsong

  Instagramový profil projektu „anonymous heART“ zverejnil fotografiu ďalšieho obrazu „anonymného“ autora, v ktorom je možné objaviť tajomný odkaz „I think it´s dark and looks like rain“ 🙂 Kiežby nás tento autor už obšťastnil niečim novým, zvukovým … viac »
 • „It´s Just The Way I Smile“ You Said

  „It´s Just The Way I Smile“ You Said

  Počas víkendu sa na instagramovom profile he.art project, patriaci rovnomennému projektu na podporu organizácie Heart Research UK, objavila zaujímavá fotografia vydarenej maľby, ku ktorej bol pridaný ešte zaujímavejší text. viac »
 • Gunfight At Dry River

  Gunfight At Dry River

  Možno viete, možno nie, ale Jason Cooper sa popri The Cure stíha venovať aj filmu, resp. jeho hudobnej stránke. V tomto smere úspešne spolupracuje s britským skladateľom Oliverom Krausom. Tentoraz sa vrhli na westernový žáner. viac »
 • Ako vznikala „How Not To Drown“

  Ako vznikala „How Not To Drown“

  Z tábora The Cure stále žiadne informácie, tak sa aspoň pozrite na jeden z e-mailov od Roberta, adresovaných kapele Chvrches, cez ktoré vznikala ich spoločná, veľmi vydarená skladba „How Not To Drown“. Kde sú tie časy, keď Robert s veľkými písmenami a podpisom RSX zverejňoval informácie na thecure.com … viac »
 • Dvojhodinová pocta Simonovi

  Dvojhodinová pocta Simonovi

  Francúzske internetové A Certain Radio venovalo záver prvého septembrového dňa jednému z najlepších bassákov na svete. Áno, Simonovi, v programe s názvom „My Vicarious Gallup“. Záznam relácie je dospuný na Mix cloude a playlist je skutočne parádny! viac »