Perry Bamonte

/ 3.9.1960 – London, England /

Perry vyrastal v Basildone. Navštevoval školu Sv. Mikuláša a do jednej triedy chodil spolu Martinom Gorem z Depeche Mode. Perry má brata Daryla, ktorý vypomáha s turné The Cure, predtým aj Depeche Mode, a sestru Carlu. Bamontovci majú taliansky pôvod. Robert, a ľudia zo štábu skupiny, Perryho prezývajú „Teddy“ – pretože „pokyvkáva s hlavou ako medvedík Teddy“. Je jediným ľavákom v skupine.
Spolu s Martinom Gorem začal navštevovať gitarovú školu, ale po tom, čo ho učiteľ nútil hrať pravou rukou, s kurzami prestal, a o pár rokov sa naučil hrať na gitare sám. Predtým, ako stretol The Cure a stal sa ich členom, hral v niekoľkých lokálnych skupinách, ako The School Bullies, Film Noire, či Anorexic Dread.

V roku 1984 sa stretáva s Robertom Smithom v kontrolnej miestnosti nahrávacieho štúdia. Krátko po tom sa Perry stal gitarovým technikom skupiny. Po náhlom odchode Rogera O´Donella počas americkej časti Prayer Tour, Perry zaskočil jeho úlohu za klávesami. V pravý čas, keď už Perry strácal záujem o pôsobenie v štábe skupiny, ho Robert požiadal, aby sa stal oficiálnym členom The Cure. Jeho prvé oficiálne vystúpenie sa uskutočnilo v Paríži, 21.júna 1990. Ďalšie tri roky pôsobil ako klávesák, a od odchodu Porla Thompsona pôsobí dodnes ako hlavný gitarista The Cure. Perry dokonca hudobne skomponoval skladby „Trust“ a „This Is A Lie“.

V máji 2005 za nevyjasnených okolností požiadal Robert Perryho o odchod z The Cure. Sám Perry sa dodnes k tejto udalosti odmieta vyjadriť.

Okrem hudby sa Perry veľmi zaujíma o rybárčenie, astronómiu, filmy a maľovanie. Vlastní nielen dva vodičáky na auto (UK/US), ale dokonca vodičák aj na bicykel. V súčasnosti žije Perry v Spojených štátoch. V roku 2009 sa oženil (svadby sa zúčastnili aj Roger O´Donnell a Jason Cooper) a aktívne sa venuje farmárčeniu a chovu koní. V roku 2010 sa však opäť vrátil k hudbe a spolupracoval s niekdajším bubeníkom Placebo, Stevom Hewittom, na projekte Love Against Ruin. S kapelou sa vrátil aj na koncertné pódiá.

6. októbra 2022 sa Perry, bez predošlých ohlásení zo strany kapely, objavil nečakane na prvom koncerte „The Lost World“ turné, v lotyšskej Rige, a po celý čas sprevádzal The Cure hrou na gitare a klávesy. Na radosť fanúšikov sa tak stal šiestym členom koncertnej zostavy. Či aj oficiálnym členom kapely, to ukáže čas.