Phil Thornalley

/ nar. 5.1.1960, London, England /

Po tom, čo sa Simon pobil na sklonku roka 1982 s Robertom a The Cure opustil, ho v roku 1983 nahradil práve Philip. S The Cure sa stretol už rok predtým, keďže spoluprodukoval album „Pornography“. Koncertne vystupoval so skupinou do ukončenia Top Tour. Prvé vystúpenie odohral 27.júla 1983 v klube Midnight Express, v Bournemouth, posledné zasa 17.novembra 1984 v divadle Beacon v New Yorku. Po Gallupovom návrate sa Philip rozhodol zo skupiny odísť.
V roku 1986 napísal singel „Me And My Foolish Heart“ pre skupiny Johny Hates Jazz a o rok neskôr tejto skupine vypomáhal v nahrávaní ich debutového albumu „Listen“. Keď v roku 1988 Clark Datcher skupinu opustil, stal sa Philip hlavným vokalistom Johny Hates Jazz, s ktorými vydal album „Tall Stories“. Takisto sa pokúsil o svoj sólový projekt, a to v roku 1991 od názvom „Swamp“.
V roku 1995 sa stal spoluautorom skladby „Torn“ pre skupinu „Endaswap“. O 3 roky neskôr produkoval coververziu tejto skladby, ktorú naspievala Natalie Imbruglia a stala sa celosvetovým hitom. Philip okrem iného spolupracoval s Melanie C., Ash, Nickom Caveom, Holly Valancem, Bryanom Adamsom, či Robbie Nevilom.