Porl Thompson

/ nar. 8.11.1957, Wimbledon, England /

Porl sa narodil v Londýne, Tomovi a Dot Thompsonovým. Má dvoch mladších bratov, Roberta a Andrewa, a sestru Carol. Vyštudoval dizajn, grafiku a fotografiu na West Sessex College a prostredníctvom vlastnej dizajnovej spoločnosti „Parched Art“, produkoval väčšinu obalov albumov The Cure, v čase jeho pôsobenie v skupine.
Porl patrí k jedným zo zakladateľov The Cure, no nikdy sa ku nim aktívne nepripájal, až do obdobia Top Tour, kde po prvýkrát vystúpil v NewCastle, 25.apríla 1984. Hral na saxofón. Krátko na to presedlal na klávesy a potom sa definitívne stáva hlavným gitaristom The Cure. Bohužiaľ, o osem rokov neskôr, okamžite po skončení Wish Tour, skupinu opúšťa.
V súčasnosti žije vo West Cornwall, v Zennore, so svojou manželkou, sestrou Roberta Smitha, Janet. Vychovávajú spolu štyri deti. Stále sa venuje hudbe a hlavne maľovaniu. Je o ňom známe, že maľuje výhradne v noci, za absolútnej tmy pri svetle sviečok.
V roku 1995 odohral dva koncerty s Pageom a Plantom. S Robertom Plantom pracoval aj neskôr, v skupine „The Strange Sensation“. V júli 2002 vydali album „Dreamland“, ale následné turné sa obišlo bez Porla.
1998-om koncertoval s vlastnou skupinou „Quietly Torn“ a vydali 5 skladbovú EP kazetu s názvom „Red C Sessions“. Takisto publikoval vlastnú zbierku obrazov a textov, „100% Sky“.
Príležitostne stále spolupracuje s The Cure. Zúčastnil sa nahrávania akustického setu „Greatest Hits“, so skupinou vystúpil na koncerte v Barfly (05/03/2004) a na novom albume „the cure“ si zahral údajne až v piatich, zatiaľ nezverejnených, skladbách.

V júni 2005, po personálnych výmenách v skupine, povolal Robert po 12-tich rokoch Porla späť do skupiny na výpomoc pre letné vystúpenia, a tento ponuku prijal. S kapelou odohral kompletné festivalové turné v roku 2005, následne celosvetové 4Tour 2007-2008, nahral album „4:13 Dream“, a absolvoval špeciálne koncerty v roku 2009.

V roku 2010 však sa po Porlovi akoby zaľahla zem… dokonca prekvapivo nevystúpil s kapelou ako na „Reflections“ koncertov, ba ani na Bestivale 2011, kde sa jeho účasť očakávala najviac. Neoverené informácie hovoria o problémoch v manželstve a osobnom konflikte s Robertom Smithom. Ani jeden z nich sa však dodnes nevyjadril ohľadne členstva v kapele.

V máji 2012 sa Porl svojim fanúšikom ozval krátkym odkazom na internete, kde jasne naznačil, že už viac nebude hrať v tejto „inšpiratívnej kapele“. Oznámil, že sa hodlá venovať vlastným umeleckým projektom pod novým pseudonymom – PEARL.