Praha, 17/11/1996

Úžasné a jedinečné predstavenie – Praha 17.11.1996

Píše sa 17. november 1996 a ja na druhý deň slávim svoje narodeniny. Nič krajšieho som si nemohla predstaviť ako darček. Všetko sme to brali ako zábavu a jedinečnú príležitosť mať krásny zážitok. Začalo sa nás to zmocňovať už pri plánovaní cesty. Deň pred odchodom sme telefonovali do Ticketpro, či budú lístky na koncert…

O pol šiestej ráno sme vyrážali rýchlikom zo Žiliny. Poobede sme dorazili do Prahy a našou prvou úlohou bolo zohnať lístky na koncert. Keď sme dorazili do Ticketpro, obarila nás veta: „Kolik jich chcete. Mám tady už jenom posledných šest lístků“. Nám stačili len štyri. Po dôkladnom uschovaní lístkov nám ostalo pár hodín na prehliadku Prahy a keď sa blížila hodina H, zamierili sme si to k športovej hale. Tam sa už schádzali „kjuráci“ a všetko nasvedčovalo tomu, že vo vnútri haly sa pripravuje „kjurácka párty“. Ešte pred halou sme si „buchli“ šampanské a vošli sme dnu.

Očarila ma kulisa (pavúčia sieť – náznak Lullably?). Bolo to úžasné! Prípravy, nervozita, očakávania, nálada, všade vôkol ľudia „in“. Zrazu začalo všetko upadať do temnoty a ja som zbadala prvých prichádzajúcich aktérov nasledovného vyše dvojhodinového predstavenia. Začiatok odpálili s Plainsong, hneď za ňou ďalšie „pecky“ – Want, Club America a A Night Like This. Za nimi moja obľúbená Lullaby, pri ktorej si vždy predstavím Franza Kafku prechádzajúceho sa po Prahe, ale najmä v Zlatej uličke. V Prayers For Rain bol Robert nezabudnuteľný so svojím dlhým a úžasným tónom. Pri jednej z piesní sa dostal za kulisy a pobehoval si kade-tade a jednoznačne sa bavil. Večer ukončili „kjuráckymi“ klasikami. V 10:15 Saturday Night mi behal mráz po chrbte, keď som videla plnú halu ľudí, ktorý v rytme drip drip drip jednoliato tlieskajú. Bol to nádherný pocit.

Úžasná atmosféra jednoliateho publika zanechala vo mne spomienky na celý život. Vytlieskavačky, spoločné spievanie s Robertom a úžasná zábava vtedy zahalila halu do jedinečnej atmosféry. V novej zostave pôsobili presvedčivo. Vypredaná plná hala pôsobila skvelým dojmom. Všetci sme vtedy boli na jednej lodi.

Ten, kto tam vtedy bol, mi dá určite za pravdu. Keď koncert skončil, odchádzala som s úžasným pocitom. Jednoznačne vydarený večer, ktorý dostal každého v hale.

Zuzana